5 עבודות יצירה לילדים לראש השנה

חודש תשרי כבר ממש כאן, והחגים הממלאים את החודש הראשון בשנה העברית, הם בהחלט סיבה מצוינת להוציא את חומרי היצירה מהארון ולהכין שלל יצירות ייחודיות עם הילדים. מה ניתן ליצור? יש לנו 5 רעיונות נהדרים עבורכם!

כרטיסי ברכה

לכבוד השנה החדשה נהוג להעניק האחד לשני איגרות ברכה לכבוד השנה החדשה, עם איחולים חיוביים וטובים לכבוד השנה הקרבה. במקום לקנות כרטיסי ברכה מוכנים, הכינו יחד עם ילדיכם כרטיסים מושקעים, מיוחדים ומלאי אהבה.

מה צריך? רכשו בריסטולים צבעוניים, דפי קארדסטוק מדוגמים, מדבקות עם דמויות של דבורים, דבק דו צדדי או דבק נוזלי ושלל אלמנטים ליצירה (למשל כפתורים, אבני חן להדבקה, וואשי טייפ וכו')

חתכו בריסטול בסיס לגודל הרלוונטי וקפלו אותו באמצע כך שלכרטיס יהיה חלק חיצוני וחלק פנימי. את החלק החיצוני תוכלו לעטר כיד הדמיון ולשל דבורים קטנות בעיצוב בכרטיס. בחלק הפנימי ניתן לעצב את המסגרת כך שתהיה מרהיבה ויפיפייה, ואל תשכחו כמובן, להשאיר מקום לברכה.

כרטיסי הושבה לשולחן החג

כרטיסי הושבה לשולחן החג יכולים להיות יעילים במיוחד! באמצעות בריסטולים צבעוניים, מדבקות, שבלונת אותיות ושלל אלמנטים ליצירה, תוכלו ליצור כרטיסים מדליקים, מעוצבים ומעניינים. תוכלו להכין כרטיסים צבעוניים או כרטיסים זהים, העיקר שתכתבו על כל כרטיס את שם האורח והניחו אותו מול הכיסא שייעדתם לו בשולחן החג.

עבודות יצירה לילדים לראש השנה

עיצוב צנצנת דבש

מכירים את צנצנות הדבש הקטנות הנמכרות בחנויות השונות? תוכלו לעצב אותן וליצור שי קטן לכל אורח בשולחן. מדדו את אורך הצנצנת וגזרו בהתאם למידה רצועה בריסטול ארוכה. את רצועה הבריסטול הניחו מסביב לצנצנת וגזרו את העודפים. כעת עליכם לעצב את רצועת הבריסטול כאוות נפשכם ולבסוף להצמיד את הרצועה המעוצבת על ידי דבק דו צדדי או דבר נוזלי לצנצנת עצמה.

תגית צבעונית לבקבוק יין או בקבוק שתייה

חתכו רצועת בריסטול צבעוני ובאחד הקצוות שלה ציירו עיגול בגודל חלקו העליון של הבקבוק. את העיגול יש לגזור מבפנים (או לחתוך באמצעות סכין יפנית), כך שיהיה לכם למעשה חור בבריסטול. עצבו את הרצועה בשלל אלמנטים וצבעים התואמים את רוח החג ולבסוף, הלבישו את התגית שיצרתם על בקבוק השתייה. אין ספק שמדובר בתוספת נהדרת לשולחן החג.

חובק מפיות ברוח החג

בכדי להכין חובק מפיות שיעטר את שולחן החג במהלך הארוחה עליכם לחתוך רצועות דקות מבריסטול צבעוני. לאחר מכן, קחו בריסטול אדום וציירו עליו רימונים או תפוחים. גזרו את הצורות שציירתם והדביקו אותן על חובק המפיות. הדביקו את אחד מקצוות החובק בדבק דו צדדי, הכניסו את המפית לתוכו והצמידו בין שני הקצוות באמצעות הדבק.

יצירה לכבוד ראש השנה היא בהחלט פעילות מהנה עבורכם ועבור הילדים. רכשו חומרי יצירה שונים והקדישו זמן בכדי להכין שלל אלמנטים לקישוט שולחן החג. שנה טובה!