תספורת לילדים: כך תעשו את זה בקלות עם מכונת תספורת!

תספורת לילדים

בעקבות נגיף הקורונה נסגרו המספרות ברחבי הארץ והורים רבים נאלצו למצוא את עצמם מתמודדים עם אתגר חדש ולא צפוי: תספורת לילדים. החדשות הטובות הן שניתן לבצע את התספורת באופן יעיל, מדויק וקל. כיצד? להלן מדריך מיוחד.

הילדים צריכים להסתפר? באמצעות מכונת תספורת תוכלו לעשות זאת בקלות ובמהירות

אם עד לפני שנה ללכת למספרה בעבור תספורת לילדים היה חלק מההתנהלות היומיומית עם הילדים, בשנה וחצי האחרונות הורים נאלצים לגלות מיומנות חדשה – תספורת לילדים. למעשה, סרטונים שהפכו לוויראליים ברשתות החברתיות הציגו לא מעט תאונות תספורת עם הילדים, אולם ניתן לראות גם לא מעט סרטונים של הורים שמעולם לא ניסו לעשות זאת – והצליחו, בזכות מכונת תספורת מקצועית. רצוי לבחור מכונת תספורת מתאימה לילדים דרך בחינה של סקירות ברשת מצד הורים כמו גם לבחון את המותגים המובילים, מתוך מטרה שתוכלו לבצע את התהליך בצורה נכונה אך מדויקת. כיצד תוכלו לעשות את התספורת באופן הטוב ביותר? להלן הצעדים:

חפיפה וייבוש

בשלב הראשון נדרש לחפוף היטב את השיער ולא להשתמש בתכשירים כמו סרום או ספריי, ולאחר מכן לייבש את השיער. למרות שספרים מקצועיים מבצעים את התספורת על שיער רטוב, בעבורכם כחובבים הפעולה עלולה להסתבך ועל כן עדיף לעשות את התספורת כאשר השיער יבש לחלוטין. לפני שמתחילים בתספורת סרקו היטב את השיער לכיוון הצורה הטבעית שלו, ורק לאחר מכן התחילו לעבוד עם המכונה בצורה מדורגת.

בדיקת הקווים הקיימים של התספורת

אל תנסו לספר את הילד בדרך יצירתית אלא היצמדו לקווים הקיימים של התספורת שלו. עדיף להתחיל עם המכונה במספר גבוה (כך שניתן יהיה לקצץ את הקצוות הסוררים) ולאחר מכן לרדת בעוצמה בהתאם לנפח השיער. בכדי לדייק, ניתן לעבוד במקביל עם מספרים בכדי לגזום את האורך אולם הקפידו לעבוד על השיער בצורה של חלקים מסודרים ולא כמקשה אחת.

תספורת מהפאות כלפי מעלה

יש כמה נקודות שחשוב לשים לב אליהן, למשל התנועה שלכם עם המכונה צריכה להתבצע כלפי מעלה, החל מהבסיס של פאות הראש ועד למעלה. הרחיקו את המכונה ככל שאתם עולים כלפי מעלה בכדי לבחון היכן נותרו שיערות בולטות, ובאמצעות מסרק אותו מחזיקים בצורה מאוזנת גוזרים את הקצוות הסוררות.

תספורת קצוצה

בכדי להימנע מסיבוכים ניתן בהחלט לבחור בתספורת קצוצה בעבור ילדים קטנים ובוודאי בעבור בני נוער. העדיפו לעבוד עם מכונה במהירות הגבוהה ביותר אשר באמצעותה ניתן לבצע קיצוץ של השיער עד לקו האפס, אולם עדיף קודם כל להתחיל בקצוות של השיער כלפי מטה ובאיטיות לעלות מעלה, תוך שמירה על הקווים הקיימים של התספורת הקיימת. מדובר בטכניקה הכי פשוטה וקלה לתספורת לילדים, אותה כל הורה יכול לבצע – גם ללא ניסיון קודם.

טיפים לתספורת ילדים

ראשית כל, ילדים קטנים זקוקים לא פעם לתעסוקה ומאחר ותהליך התספורת עשוי לקחת זמן, הושיבו אותם אל מול הטלוויזיה או עם טאבלט. עדיף לבצע את התספורת כאשר רק שניכם לבד, וזאת בשל העובדה כי מדובר בתהליך שעשוי להיות מלחיץ למדי. אם אתם צריכים סיוע, תוכלו ליצור קשר עם הספר האישי של הילד שידריך אתכם לפני, כאשר לא מעט ספרים מאפשרים לבצע את התספורת דרך הוידאו. אם זו הפעם הראשונה קחו בחשבון כי עלולות להתרחש טעויות, ואל תלקו את עצמכם. העדיפו לשתף את הילד בתהליך של התספורת ולבחון איתו איך הוא מרגיש במהלך התהליך, כך שהתוצאה הסופית תהיה לשביעות רצונו ואתם תוכלו לטפוח לעצמכם על השכם, עם עבודה מצוינת – כמעט כמו במספרה.