תספורת לילדים: אלה הדברים שחשוב לשים אליהם לב

התינוק או התינוקת שלכם גדלו, וכעת מפעוטות הם הפכו לילדים גדולים ועצמאיים. כשהילדים שלנו לומדים לדבר, לנוע נכון במרחב, לאכול לבד ולהחליט על המראה החיצוני – חשוב להיות קשובים לצרכים שלהם. בעיקר כשמדובר בטיפול בגוף. ילדים קטנים עלולים לבכות בזמן חפיפה או בעת סילוק כינים מהראש, כמו גם שהם עלולים להירתע מהתספורת הראשונה. לכן חשוב לקבל טיפים טובים עבור הביקור הראשון אצל הספר. אז למה צריך לשים לב? הנה כמה דגשים חשובים:

הכנה מוקדמת

רצוי להכין את הילד מראש לביקור אצל הספר תוך הסבר על הסיבות לתספורת ועל התהליך. חשוב לומר לילד כי תספורת זה לא דבר כואב אלא שהוא אפילו נעים. הסבירו לו כי  בביקור אצל הספר הוא יוכל להנות משיער מסודר שאינו מפריע לעיניים או גורם לו להזיע. בחרו מספרה מומחית בתספורות ילדים וודאו כי במקום נעשות תספורות מיוחדות המתאימות לשיער דליל. מרבית הפעוטות או הילדים הקטנים עדיין לא גיבשו קו שיער יציב ומלא, לכן יש לבצע התאמה לשיער עדין שיש בו דלילות. התספורת תיתן חוזק ותסייע לצמיחה מלאה יותר.

תספורת לילדים אלה הדברים שחשוב לשים אליהם לב

רכשו סָפַר ילדים מתאים

בעולם ספרות הילדים יש מגוון רחב של סיפורים שמטרתם להתמודד עם קשיים או שאלות של ילדים. במידה והילד מראה התנגדות לתספורת, בחרו מעשייה מתאימה וקראו אותה עם הילד/ה כמה לילות קודם לפני התור האמור. לעתים תוכלו לתאר תיאורים מקבילים של עולם החי ולתת דוגמאות לחיות שפרוותם קצרה. בכך תוכלו להנגיש את הסיטואציה אל הילדים. בין היתר תוכלו לשחק – לפני מועד התור למספרה – במשחקי תפקידים . למשל: תוכלו להקים מספרה ביתית שבה הילד הוא פעם אחת הספר ובפעם האחרת אתם הספרים. בכך תהיה הכנה מתאימה לתור האמתי.

בחרו ספר מקצועי

כשאתם קובעים תור למספרה חשוב לבחור מספרה שמתאימה עבור ילדים. מומחיות זאת חשובה משום שילדים זזים המון בזמן תספורת מה שדורש מיומנות והגנה מפני פציעה. לכן יש לבחור ספר ילדים מומלץ. בדקו כי במקרה של חוסר הצלחה בניסיון הראשון, כי ניתן לקבוע תור חדש.

צעצוע ומתנה

מרבית מספרות הילדים מחזיקות במספרה מגוון פריטים שעושים לילדים טוב על הלב. יש את מי שיחלק סוכריות בסוף התספורת ויש מי שיעניק שי קטן של משחק או בובה. במידה ואתם לוקחים את הילד/ה למספרה רגילה – רכשו מתנה קטנה וצ'פרו אותם בסיום התהליך בעיקר אם הילד ישב בכיסא בסבלנות והתנהג בצורה יפה.

לסיכום, כל דבר שהילדים שלנו לומדים הוא חדש. לכן חשוב לבצע את התהליך עם סיוע של מומחים ולפעול נכון כדי להוביל את הילד/ה צעד צעד אל המספרה ולעבור את התספורת הראשונה בקלות. בהצלחה!