מעשירים את הידע: תוכן מרתק להאזנה עם ילדים

כולם רוצים שהילדים שלהם יהיו גאונים, או לפחות מחוננים, ואם לא מחוננים אז אינטליגנטים וחכמים ובעיקר כאלה שיש להם ידע כללי עשיר ומגוון. כדי להעשיר את הילדים בידע – אפשר לנקוט במגוון שיטות, החל מקריאת ספרים עד משחקי טריוויה משפחתיים ואפשר גם ללכת עם הילדים להצגות, מוזיאונים, אפשר ללכת יחד אל הרצאות מעניינות ועוד.

דרך מעולה וקלה לאפשר ידע לילדים היא האזנה לתוכן מרתק שיעשיר גם את הילדים וגם אתכם ויספק מידע חשוב ומעניין על העולם. כיום יש תכוניות ופודקאסטים שמספקים תוכן על נושאים שונים ועושים זאת בצורה מעניינת ומרתקת כך שאתם והילדים תוכלו להנות יחד מידע עשיר. כדאי שתדעו כי אפשר להיכנס לאתר radio-head ולהאזין לתחנה הרצויה, כדי להכיר את התוכניות השונות ואת שידורי הרדיו המתאימים.

אז לאיזה תחנות ותוכניות רדיו אפשר להאזין עם הילדים?  הנה כמה הצעות:

שבת בבוקר בגלגל"צ

התכנית שבת בבוקר של גלגל"צ היא תכנית לכל המשפחה. בשעה זאת מגישים השדרנים ירדן בר כוכבא ודידי שחר תכנית לכל המשפחה שתפתח את יום שבת בכיף עם מוזיקה טובה. בתכנית אפשר להאזין למוזיקה טובה, לסיפורים ושירים ולפתוח את הראש עם יותר ידע והאזנה לתכנים חשובים.

תוכניות המוזיקה של כאן 88FM 

88FM היא תחנת רדיו שמשדרת מוזיקה שקטה ונעימה כמעט בכל שעות היום. לתחנה יש תכנית שנקראת 60-90-60 שמשדרת שירים משנות ה60 של המאה העשרים ושל שנות ה90 מאותה המאה. התכנית מומלצת משום שהיא תחשוף את הילדים למוזיקה איכותית ולהיסטוריה של המוזיקה שמוגשים ממיטב השדרנים.

הכול בשדר

'הכול בשדר' היא תכנית רדיו לילדים ונוער שעוסקת בסיפורים קצרים, חידות, שיחות אינטליגנטיות וכל מה שחשוב לילדים ובני נוער. התכנית תעזור לילדים ולהורים להעביר בכיף נסיעה או יום מנוחה בבית.

קול המוסיקה

ילדים ששומעים מוזיקה קלאסית וחוקרים אודותיה יכולים לפתח את החשיבה שלהם משום שמדובר במוזיקה אינטליגנטית והיסטורית שכדאי להאזין לה. רדיו 'קול המוסיקה' מציע מגוון רחב של קטעי נגינה ממאות קודמות והסברים מרתקים על הקטעים ויצירות של מלחינים ידועים.

מעשירים את הידע: תוכן מרתק להאזנה עם ילדים

הנה כמה פודקאסטים שאפשר להאזין להם להעשרת הידע:

כדי להכיר את התוכניות השונות אפשר להיכנס למרכז הפודקאסטים המכיל שידורים בנושאים מרתקים כמו היסטוריה, מדע, מוזיקה, קולנוע, כלכלה וכולי. הנה כמה פודקאסטים מומלצים:

היסטוריה לילדים

פודקאסט היסטוריה לילדים מספר את סיפורן של דמויות מרתקות בהיסטוריה של האנושות. התכנית שמה דגש על דמויות בהיסטוריה היהודית ומספרת על מנהיגים, ממציאים, גאונים שתרמו לאנושות, מצביאים גדולים, תוך הסברים על העולם והאנושות והתמודדות של האנושות עם אתגרים ושאר סיפורים מעניינים.

המעבדה לילדים וילדות

ילדים וגם הורים כחלק מזמן איכות יחדיו, ישמחו לצאת אל מסע של היכרות עם הפלנטה שלנו. פודקאסט המעבדה לוקח ילדים וילדות אל מסע של הכרות עם כדור הארץ והוא חוקר את הצמחים, את בעלי החיים, מזג האוויר ואת השילוב של האנושות בעולם שלנו. הפודקאסט עונה על שאלות חשובות ומסקרנות שקשורות לכדור הארץ והעולם.

תחנה מרכזית

תחנה מרכזית הוא פודקאסט שחוקר את תולדות המוזיקה המזרחית. בכול פרק תוכלו להאזין יחד לסיפורים על זמרים מזרחיים ישראלים שעשו להם מקום של כבוד במוזיקה הישראלית ותוכלו להכיר את הסיפורים מאחורי השירים.

לסיכום, כיום יש פודקאסטים ייעודיים לילדים ומבוגרים ותוכנית שאפשר להתאים. בתחנות הרדיו ובאתרים שמרכזים פודקאסטים יש הרבה תוכן שאפשר להאזין לו יחד ואפילו להאזין לספרים מוקלטים שיעשירו את עולם הדמיון ויאפשרו שעות של הנאה אינטלקטואלית מושלמת.