ספרי ילדים מומלצים: הספרים שהילדים שלכם חייבים לקרוא!

ספרי ילדים מומלצים

אם גם אתם הורים לילדים בעידן הנוכחי, סיכוי סביר ביותר שגם הילדים שלכם מבלים לא מעט שעות מול מסכי הטלוויזיה, הטלפונים והמחשבים. האמת היא שקשה להתחמק מזה, וגם אנחנו בתור הורים משתמשים בטכנולוגיה לטובתנו בהרבה מאד מקרים, אבל עדיין חשוב לרוב ההורים לוודא שהילדים שלהם עוסקים גם בפעילויות אחרות, כאלו שמצריכות מהם קצת יותר מאמץ, חושפות אותם לעולמות תוכן אחרים ועוזרות להם להפעיל את הדמיון והמחשבה. אין ספק שפעילות שעונה על כל ההגדרות הללו היא קריאה של ספרים, וילד שמצליח לאמץ אץ הרגל הקריאה ולהתחבר על העולם המיוחד של ספרים, בהחלט קונה לעצמו תחביב לחיים, כזה שגם מחזק את היכולות הקוגניטיביות ומעשיר את העולם הפנימי במידה רבה. דרך נפלאה לחבר ילדים לספרים היא להכיר להם כותרים מעניינים וספרים שכתובים טוב עם מסרים חשובים, ואנו רוצים להמליץ לכם כעת על כמה ספרים כאלו.

סדרת ספרי הנסיכה בשחור

שימו לב שאת כל הספרים שנמליץ עליהם כאן תוכלו למצוא באתר סטימצקי. באתר יש ספרים לילדים שיכולים להתאים למגוון רחב של גילאים, והם מחולקים לקטגוריות שונות כך שתוכלו למצוא בקלות את מה שאתם מחפשים ואפילו להזמין את הספרים שבחרתם הביתה.

ספרי הנסיכה בשחור (הנסיכה בשחור ויריד המדעים, הנסיכה בשחור יוצאת לחופש, הנסיכה בשחור ושבט הארנבים הרעבים ועוד) מביאים את סיפורה של הנסיכה מגנוליה וחד הקרן שלה. יחד הן מגיעות למקומות קסומים, פוגשות דמויות מעניינות ומלמדות את הילדים על נושאים חשובים מעולם המבוגרים. מומלץ בהחלט לגילאי 5-7.

מנהרת הזמן 79 – הקומנדו היהודי יוצא לבגדד

גלילה רון פדר ידועה בספרי המתח שלה שאותם בני הנוער פשוט לא יכולים לעזוב, והנה היא עושה את זה שוב עם הספר הנהדר הזה. הוא מגולל את סיפורו של הקומנדו היהודי בתקופת המנדט הבריטי, מביאים הרבה מאד אקשן לתוך העלילה ועל הדרך נותנים לילדים הצצה למאורעות היסטוריים ולסיפור הישראלי שהרבה פעמים הם פחות מתחברים אליו באופן יבש דרך שיעורי ההיסטוריה בבית הספר.

הכל מתחיל מעיגול

ספר נהדר למתנה עבור פעוטות וקטנטנים, במיוחד אלו שעושים את דרכם גן חדש. הוא מביא את סיפורה של ירדן הקטנה שחוששת לקראת זמן הציור בגן, ונעזרת בגננת שלה שמראה לה שמעיגול אחד פשוט אפשר ליצור דברים נפלאים. מטפורה נפלאה לילדים איך אפשר להגיע למקומות מעניינים מצעד אחד קטן ופשוט.

אווטאר צל וערפל – כשף האוויר האחרון

במיוחד כשמדובר על בני הנוער, הרבה פעמים האתגר הוא להראות להם שספרים מביאים עולם עשיר, קסום ומרתק לא פחות (ובדרך כלל אפילו יותר) מזה שאפשר להיחשף אליו בטלוויזיה, בסרטים ובמשחקי המחשב. הספר הזה מראה את זה מצוין והוא מביא את סיפורו של צוקו, נסיך הכתר שחוזר להנהיג את אומת האש עם משפחתו ונתקל בלא מעט אתגרים, כשהכול על רקע קסום של רוחות, מפלצות וחוויות מיסטיות עוצרות נשימה.

לבן גוריון ובחזרה

ספר משעשע, מפתיע וכזה שמחמם את הלב בתוך שנייה. הוא מספר על ילדה קטנה שנשלחת אל בית דודיה בתחילת מלחמת ששת הימים, שגרים ממש במקרה בשכנות לראש הממשלה דאז דוד בן גוריון ואשתו פולה. בין השניים נרקמת חברות מיוחדת, אמיצה ומרגשת, והכל על רקע אחת המלחמות הגדולות בהיסטוריה של מדינת ישראל. מומלץ במיוחד לבני נוער בגילאי 10-14.

לסיכום – יש כאן כמה רעיונות לספרים מומלצים בהחלט לילדים, ואנו בהחלט ממליצים לכם להעמיק ולהיחשף לעוד ספרים מעניינים ומעשירים עבורם.