מי זכאי לקבל מענק עבודה? אבנר הייזלר עושה סדר

מענק עבודה עשוי להוות תוספת לא קטנה של כמה אלפי שקלים. מדובר בתוספת הכנסה שמיועדת לסייע לעובדים בעלי הכנסה נמוכה, מתוך מטרה לחזק את מעמדם ולהוריד נטל מהמדינה – לגרום לאנשים לצאת לשוק העבודה. אבנר הייזלר רואה חשבון בעברו ומומחה בתחום העסקים והזכויות, ניגש לעשות סדר. אז אם גם אתם תוהים לגבי הסיכויים לקבל מענק עבודה (בהחלט קיים סיכוי טוב), או פשוט רוצים לברר אבל לא יודעים כיצד, מוזמנים ליישר קו.

קהל יעד

ראשית יש לפסוק האם אתם מתאימים לאותה "משבצת" – האם קיימת סבירות שתימצאו כזכאיים. בתור התחלה יש לבחון האם ההכנסה כשכירים או כעצמאיים גבוהה מ2,090 ש"ח לחודש ובמקביל נמוכה מ6,807 ש"ח לחודש. יש לבחון אם יש בבעלותכם זכות מקרקעין שנאמדת ב50% מסך הנכס (מלבד הדירה שבה גרים), יש לוודא שנמצאים מעל לגיל 23 ויש לפחות ילד אחד (מתחת לגיל 19), או שלחלופין מלאו לכם 55 שנה (עם או ללא ילדים). מה קורה אם אתם הורה יחיד (אחראיים על כלכלת הילד ללא שותפות של בן זוג)? במקרה זה יש לוודא שההכנסה נעה בין 1,290 ל11,650 ש"ח בחודש. ובכן הדברים נראים ברורים, אך כל מי שקרא על אבנר הייזלר בדה מרקר יודע שהדברים אף פעם לא פשוטים, משמע התנאים שציינו רק מהווים בסיס לקראת בדיקה יותר מקיפה.

מי זכאי לקבל מענק עבודה? אבנר הייזלר עושה סדר

מבצעים בדיקה מקיפה

חשוב לדעת שהגשת הבקשה אינה כרוכה בתשלום, ועל כן אם עונים על סך הסעיפים הנ"ל, בהחלט שווה להגיש בקשה. עם זאת, היו ערוכים לתרחיש שבו התשובה תהיה שלילית, ופה הבדיקה המקיפה שציין אבנר הייזלר נכנסת לפעולה. בשלב זה נעזרים בבדיקה מקוונת (פשוט הקלידו בשורת החיפוש "מענק עבודה בדיקת זכאות"). כמו כן, אם לא רוצים להשקיע, פשוט מגישים בקשה ואם התשובה שלילית, מבררים מהי הסיבה – מתקשרים ומקבלים מענה מפורט. עתה אם נציץ בבקשה עצמה, נמצא שהיא בנויה מ3 שלבים: מילוי פרטים אישיים, מענה על שאלות זיהוי ובסוף חתימה על תצהיר.

פנייה פיזית או מקוונת

מוזמנים להכיר את גישתו העסקית של אבנר הייזלר בynet- ובשלל יעדים נוספים, אך אם טרם יצא, נקפוץ עמכם לשורה התחתונה: הייזלר אינו משאיר סימני שאלה, אלא ממהר לגעת במה שחשוב באמת, ופה מה שחשוב זה לדעת כיצד מיישמים את הגשת הבקשה. ובכן כל שיש לעשות זה לבחור בין פנייה פיזית למקוונת. בוחרים לגשת לסניף הדואר הקרוב? הכינו המחאה עם פרטי הבנק ותעודת זהות, והתכוננו למלא טופס קצר. בוחרים לשבת שתי דקות מול הנייד או המחשב? היכנסו לאתר רשות המיסים תחת הקטגוריה מענק עבודה, אך היו מודעים לכך שאופציה זו פתוחה רק בפני מי שכבר הגיש תביעה בשנתיים האחרונות.

דגשים חשובים

ייתכן שיצא לכם להכיר את אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר וייתכן שקיבלתם את הרושם שבעולם העסקים הכול פשוט וזורם חלק, אך הייזלר מבקש להבהיר שבתחום העסקים והמענקים לכל נקודה יש חשיבות רבה. הייזלר מסביר שכספי המענק מועברים לחשבון הבנק, שחשוב להקפיד על אמיתות הפרטים, שבכול שנה מוטב לבחון מחדש זכאות ואולי חשוב מכול – הבדיקה כוללת את ההכנסות של בן הזוג ואף מגוון משתנים נוספים, כגון מספר הילדים, גיל, הכנסות צדדיות וכדומה. אז כן, בהחלט ייתכן שעומדים בכול הקריטריונים, אך כיוון שבן הזוג מרוויח יחסית יפה, התשובה תימצא שלילית. מוכנים להגיש בקשה? רגע לפני הייזלר חוזר ומציין שהבדיקה נעשית בחינם, כך שבכול שנה מוטב לבדוק מחדש.