הגוף יודה לכן: שגרת טיפוח מומלצת לאימהות טריות

התמודדות עם שגרת טיפוח לאחר הלידה מהווה אתגר בעבור כל אישה, הן בשל השינויים ההורמונאליים והן בשל העייפות והלחץ הנלווה לטיפול בתינוק. כיצד תוכלי לסגל שגרת טיפוח אפקטיבית וקצרה ככל האפשר? להלן הפרטים.

טיפוח מומלץ במיוחד לאימהות טריות: המדריך המלא

כמו שכל אימא טרייה יודעת, קשה עד בלתי אפשרי לשמור על שגרה מסודרת כאשר את מטפלת בטיפול. לעיתים, לא מוצאים אפילו זמן לשבת ולשתות קפה כמו שצריך, ולכן נשים רבות מעדיפות לוותר על שגרת הטיפוח ובהתאם לכך מרגישות פחות נחשקות, יפות ואפילו מגדירות את עצמן כ"צל של עצמן". אם גם את מזדהה עם התחושות הללו, חשוב להבין כי עצם היותך אימא טרייה לא אומר שאת צריכה להזניח את עצמך, אלא להפך – המקום של הטיפוח העצמי יכול להפוך לזמן אישי, במסגרתו את מקדישה בין 10 דק' ועד רבע שעה בלבד בעבור טיפוח עור הגוף ועור הפנים, ואילו יום ספציפי שבו את מגייסת את הבעל או בני המשפחה לטובת זמן אישי הכולל הקשבה לגוף שלך וטיפוח שהוא חשוב מאוד לא רק לשימור המראה אלא גם לחיזוק הביטחון העצמי. השלב הראשון הוא קודם כל להסתכל במראה ולהיזכר במי שאת: אישה, אימא, רעייה שמגיע לה את הטוב ביותר, גם כאשר היא משנה טייטל. אחרי שהפנמנו את זה, בואי נתחיל ונתמקד בשגרת הטיפוח החדשה שלך, אותה תוכלי לבצע בקצב שלך ובאופן שמתאים במיוחד בעבורך, לאור הנסיבות:

צריכה של מוצרי קולגן

חלק בלתי נפרד משגרת טיפוח של כל אישה הוא צריכה של מוצרי קולגן, ובייחוד לאחר הלידה. למעשה, עם השנים מתגבר ההרס הקולגן ובהתאם לכך הגמישות של העור יורדת, ונוצרים קמטים. מעבר לכך, הקולגן מסייע לגמישות של מערכת השלד, וכאשר מדובר בנשים אחרי לידה, מדובר במוצר הכרחי. ניתן לנצל את המוצרים לשגרת הטיפוח באופן קל ופשוט דרך נטילה של קולגן בכל בוקר לאחר האכלה של התינוק או כאשר הוא נרדם. מדובר במוצרים נהדרים אותם ניתן לשלב בשגרת הטיפוח, מתוך מטרה לספק לגוף את החלבון לו הוא זקוק לצורך שיקום וחידוש הרקמות.

הגוף יודה לכן שגרת טיפוח מומלצת לאימהות טריות

טיפול בנשירת שיער

תופעה נפוצה לאחר לידה היא נשירת שיער כמו גם ציפורניים שנשברות, ולכן חשוב לסגל לתוך שגרת הטיפוח שלך שימוש בוויטמינים כמו ביוטין (ויטמין מקבוצת B) ואבץ בשילוב של אמפולות ייעודיות לנשירה. רצוי לחפוף את השיער אחת ליומיים ולהימנע עד כמה שאפשר משימוש במכשירי פוליטי חום, כל זאת מתוך מטרה לעודד את צמיחת השיער ולעכב עד כמה שאפשר את הנשירה המסיבית.

שימוש בתכשירי טיפוח ייעודים

כחלק משגרת הטיפוח, נדרש להתאים מוצרי טיפוח ייעודים לסוג עור הפנים שלך. לא כל תכשיר מתאים לכל אישה, בוודאי לנשים אחרי לידה שחוות לא פעם תופעות כמו פיגמנטציה ואקנה כתוצאה מהשינויים ההורמונאליים. על כן, קבעי מראש פגישה אצל קוסמטיקאית לצורך טיפול פנים עמוק וקביעת תוכנית טיפול פרטנית עם מוצרים שאושרו ע"י משרד הבריאות, מתוך מטרה להתאים לעור שלך את המוצרים הטובים והאיכותיים ביותר, בהם ניתן להשתמש בבוקר ובערב בהתאם ללו"ז שלך.

שימוש במסכות ביתיות

מאחר ואת אישה עסוקה שצריכה גם לטפל בתינוק וגם מתחזקת את הבית, רצוי להקדיש זמן לעצמך באמצעות הכנה של מסכות ביתיות לשיער ולעור הפנים. ברחבי הרשת כמו גם בקבוצות של אימהות לאחר לידה תוכלי לקבל מידע על מסכות פשוטות שעושות פלאים – ממרכיבים שיש כבר אצלך בבית. מדובר בשלוש דקות של עבודה, כאשר תוכלי לשלב את המסכה עם מטלות היום יום כמו קיפול כביסה, ובהתאם לכך לשלב את הטיפוח באופן שלא גוזל זמן יקר.

לסיכום, שגרת טיפוח לאחר הלידה יכולה להיות מאתגרת. למרות העייפות והמחסור המתמיד בזמן, חשוב מאוד לסגל את הטיפים אותם הצגנו לך בשגרת היום יום, מתוך מטרה אחת ויחידה: להרגיש נשית ונחשקת ובעיקר מטופחת, גם כאשר נסיבות החיים (המרגשות!) מובילות לשינויים שלא פעם גורמים לירידה במצב הרוח, הדימוי והביטחון העצמי. זכרי – לפני שאת אימא את אישה, ומגיע לך את הטוב ביותר – בקצב שלך ובאופן שמתאים לך. אל תהססי לבקש סיוע מבן הזוג או המשפחה, לצורך זמן טיפוח אישי.