הילדים סובלים מצינון וליחה? אפשר לסייע בדרך טבעית

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר הורים מחליטים לשלב את הרפואה האלטרנטיבית לטובת סיוע בבעיות רפואות, כולל צינון ולחיה אצל ילדים. מהן התרופות הטבעיות אותן מומלץ להכיר ולשלב לצד התרופות הקונבנציונאלית? להלן הפרטים שכל הורה צריך לדעת.

רפואה אלטרנטיבית: זינוק במספר הרכישות של תרופות טבעיות

אחת המגמות המסקרנות בעולם הרפואה היא ללא ספק שימוש בתרופות טבעיות שמקורן בצמחי מרפא כמו גם חומרי פעילים נוספים שבהם נעשה שימוש בתרבויות המזרח, ועכשיו סוף סוף הגיעו גם לארון התרופות של כל משפחות רבות בישראל. למעשה, בשנים האחרונות נרשם זינוק במספר הרכישות של תרופות טבעיות דרך חברות מקצועיות המשווקות את התרופות כמו גם ברשתות הפארם, וזאת בעקבות עלייה במודעות של שימוש באותן תרופות לצורך סיוע במצבים רפואיים, כולל צינון וליחה אצל ילדים. מדובר בתרופות שאינן מחליפות את התרופות הקונבנציונאליות במרשם רופא, אלא הן נועדו לעודד ולסייע להתמודדות עם צינון וליחה באופן טבעי. צינון ולחיה הן מחלות חורף נפוצות בקרב ילדים, כאשר לא פעם צינון פשוט עשוי להוביל לדלקת ריאות. בשל כך, אחד החיפושים הפופולאריים ביותר בגוגל הוא איך להיפטר מליחה באופן טבעי ללא תרופות, כחלק ממגמה של הורים שמחפשים את הדרכים הקלות ובמהירות ביותר לסייע לילדים. אם גם אתם נמצאים באותה סיטואציה, למרבה המזל אפשר ואף רצוי להשתמש ביכולות של הרפואה האלטרנטיבית לצורך סיוע והקלה. איך? להלן מספר דרכים:

שינוי תזונתי ומתן דגש על מזון עשיר בוויטמינים

חלק מהותי מתהליך ההחלמה וסיוע לגוף להתאושש מצינון ולחיה כולל שינויים תזונתיים. רצוי להכניס לתפריט של הילדים מזון עשיר בסידן, ברזל ומינרלים. כך לדוגמה, ניתן לשלב בארוחות ירקות ופירות (עשירים בנוגדי חמצון) כמו גם מזונות מלאים כמו דייסת שיבולת שועל ואורז מלא. נוסף לכך, מומלץ להפחית עד כמה שאפשר את השימוש במוצרי חלב כמו גם סוכרים בשל היותם מזונות שמעוררי ליחה, ועל כן הקפדה על אוכל מבושל בשילוב של תרופות עם אותם ריכוז חומרים אותן ניתן לרכוש דרך חברות מקצועיות מהווה דרך מצוינת להקל על ליחה וצינון. במקרה הצורך, יש להתייעץ עם רופא המשפחה לטיפול וייעוץ אם הבעיה לא נפתרת בתוך תקופה קצרה.

הילדים סובלים מצינון וליחה אפשר לסייע בדרך טבעית

שימוש בשמנים אתריים

שמנים אתריים מוכרים כמקור אנרגיה שמעודד את הריפוי הטבעי של הגוף, בעקבות ריכוז גבוה של חומרים פעילים שמצויים בתוך השמנים. ניתן להשתמש בשמנים אתריים לטובת סיוע לצינון ולחיה, באמצעות מריחה ישירה על הגוף. דרך ערבוב של שמן אתרי ביחד עם כף שקדים, ולעסות את הגב ואת אזור החזה בתנועות סיבוביות. נוסף לכך, ניתן להשתמש בתמצית השמן דרך באמצעות דיפיוזר – ובכך לנסות להקל על הליחה כמו גם על בעיות נשימה כתוצאה מהצינון. הקפידו להשתמש בשמנים אתריים איכותיים אותם רוכשים אך ורק דרך חנויות מקצועיות ובעלות המלצות. שמנים אתריים נהדרים לצינון כוללים בין היתר את שמן עץ התה שנחשב לאחד מהשמנים האיכותיים ביותר לצורך הקלה על תסמינים של צינון, בשל הריכוז הגבוה של המינרלים ונוגדי אנטי חמצון.

משקאות חמים

שורה של מחקרים מצאו כי שתייה של משקה חם יכול לסייע מאוד לצורך הקלה על דרכי הנשימה. משקה חם מומלץ הוא תה ג'ינ'ר – השתמשו בשורש הגינג'ר בשלמותו בתוספת של דבש, ובכך תוכלו לסייע לילד להתמודד עם הצינון והשפעת. שימו לב כי המשקה עשוי להיות חריף במעט, ועל כן ניתן בהחלט להכין לילדים גם תה עם נענע טרייה או כל משקה חם אשר יכול לסייע בסיכוך תסמינים של שיעול, הנלווה לצינון.

לסיכום, אם הילדים חולים במחלות חורף נפוצות זה הזמן לאבזר את המגירה בתרופות טבעיות ייעודיות למצבים של צינון וליחה כמו גם להיעזר בדרכים אותן הצגנו לכם במדריך, מתוך מטרה לעודד את קצב ההחלמה דרך תרופות מרשם לצד שימוש בתרופות טבעיות המאושרות לשימוש ע"י משרד הבריאות. בכך, תוכלו להעניק לילדכם את המערך הטוב ביותר לטובת החלמה כמו גם חיזוק המערכת החיסונית, כך שאת החורף הקרוב תוכלו לעבור בשלום ובבריאות שלמה לכל בני המשפחה – ילדים ומבוגרים כאחד.