האם כדאי להורים לנהל את העסק מהבית ללא משרד?

כאשר עצמאים מחליטים לעשות את הצעד ולפתוח עסק, הם במקרים רבים יחליטו לפתוח משרד על מנת לנהל דרכו את כל העבודה השוטפת, ואכן לניהול משרד כזה יש יתרונות רבים ומגוונים. הוא מאפשר הרבה מאד סדר וארגון, מהווה את מרכז השליטה של העסק, מעין חמ"ל לכל הפעילות העסקית וכמובן שהוא מאפשר להעסיק עובדים תחת קורת גג אחד. יחד עם זאת, יש גם לא מעט חסרונות להחזקת משרד כחלק מהפעילות העסקית אבל לרוב אלו דברים שמשתלמים בסך הכולל. עם זאת, כאשר בעלי העסק הופכים לראשונה להורים, החסרונות מתחדדים ואז כבר לא בטוח שזה רעיון כל כך מוצלח להחזיק בו, בגלל שיש צורך כמובן לתחזק את הבית באופן יותר יסודי ובתדירות גבוהה יותר. במקרים הללו ישנה תמיד האפשרות של ניהול העסק מהבית וסגירה של המשרד והורים רבים שהם עצמאיים מנסים להבין האם אכן מדובר בצעד חכם ומשתלם. אנו רוצים לדבר על היתרונות והחסרונות של הדבר הזה ולנסות להבין האם זה משהו שכדאי לעשות.

האתגר הראשי – ניהול החלקים הטכניים (אל דאגה, יש פתרון)

החלק המהותי של ניהול המשרד הוא טיפול שוטף בכל העניינים הטכניים. החל מניהול שוטף של היומן, לוח הזמנים והמשימות, דרך ניהול קשרי לקוחות, חזרה ללידים ומענה לטלפונים, שירותי מזכירות וחלוקת משימות ועד למשימות החשובות אך הטכניות של הנהלת חשבונות והוצאת משכורות. כל הדברים האלו זה משהו שנוח לעשות כשיש משרד ולא תמיד נוח כאשר מדובר על עבודה מהבית. עם זאת חשוב לדעת שיש פתרון פשוט מאד שאפילו עשוי להיות משתלם יותר כלכלית – שירותים במיקור חוץ שיוכלו לפתור את הבעיה. אנו ממליצים בחום על אתר משרד אונליין שמציע את כל השירותים הללו, כאשר אתם משלמים אך ורק על מה שאתם צריכים ולא מעבר והכל נעשה במקצועיות ברמה הגבוהה ביותר.

האם כדאי להורים לנהל את העסק מהבית ללא משרד?

מה לגבי העובדים?

אם אתם עדיין צריכים ומתכוונים להעסיק עובדים בעסק שלכם, בהחלט מדובר בסוגיה אם אתם חושבים לסגור את המשרד. חשוב להבין שזה בהחלט עשוי לעבוד, רק צריך להבין בדיוק איך עושים זאת. נראה כי מאז משבר הקורונה התגבשה הבנה בקרב בעלי עסקים רבים כי מודל ההעסקה מהבית וגם המודל ההיברידי שמשלב בין הבית למשרד הם נוחים ומשתלמים הרבה יותר ואולי זה משהו שגם עשוי להתאים לכם. עם זאת כדאי לעשות את זה רק עם עובדים ותיקים עליהם אתם סומכים שלא ינצלו לרעה את העובדה שהם עובדים ללא פיקוח, מה שבהחלט עלול לפגוע בעסק שלכם ובהכנסות כתוצאה מכך.

חיסכון כספי משמעותי

אם אתם מנהלים כיום משרד אנחנו כנראה לא צריכים לספר לכם שהרבה פעמים מדובר על משהו שהוא לא זול בכלל. עצם העובדה שמעתה והלאה לא תצטרכו לשלם יותר שכירות, ארנונה, חשבונות חשמל והוצאות תחזוקה שוטפות היא משמעותית במיוחד וזה משהו שבהחלט עוזר כאשר יש לכם משפחה וילדים לפרנס.

אין הפרדה של ממש

זהו חיסרון שבהחלט צריך לקחת בחשבון מפני שההפרדה בין העבודה לחיי המשפחה היא חשובה בהחלט ולפעמים, כאשר אנו מבלים את כל השעות שלנו בבית בעבודה ובטיפול במשפחה, ההפרדה הזו לא ממש מתאפשרת כמו שהיינו רוצים. אם תגדירו מקום עבודה מסודר ושעות ברורות עם זאת מדובר על משהו שבהחלט אפשר להתגבר עליו.

בשורה התחתונה

האפשרות של עבודה מהבית ללא משרד בהחלט יכולה להיות מצוינת אבל חשוב להיערך לכך מראש ולדאוג להפרדה ולשירותים המתאימים במיקור חוץ. הרבה בהצלחה!