הורים עצמאיים: קידום ברשתות חברתיות הוא הדרך לקדם את העסק ב-2021

השילוב בין ההורות לבין עבודה כשכירים, מתגלה לעיתים כאתגר, מה שמוביל לא מעט הורים להקים עסק עצמאי, כך יוכלו לשלוט על שעות העבודה וההכנסה החודשית שלהם. עם זאת, למרות מכלול היתרונות שטמונים בעסק עצמאי, אחד השלבים המאתגרים בניהול העסק קשור דווקא לשיווק שלו. איך רשתות חברתיות יוכלו לסייע לכם לקדם את העסק? אספנו כמה טיפים חשובים ומועילים.

רגע.. מה זה קידום ברשתות החברתיות, ואילו רשתות חברתיות קיימות?

לפני שנפרט על הנושא, חשוב שנציין שיש מגוון רחב של רשתות חברתיות המהוות פלטפורמה מצוינת לקידום ושיווק עסקים. למשל: אינסטגרם, פייסבוק, טיק טוק, פינטרסט, יוטיוב ואפילו לינקדאין. קידום ברשתות החברתיות הוא למעשה שימוש בפלטפורמות הללו, לטובת שיווק העסק, כשיש לעשות זאת באופן מושכל, תוך יצירת תכנים רלוונטיים ומעניינים, וצבירת קהל עוקבים איכותי וממוקד.

על מנת שתוכלו לקדם את העסק ברשתות החברתיות שרלוונטיות לקהל היעד שלכם, חשוב להקים עמודים עסקיים (לא פרופיל אישי, אלא עסקי), ולהקדיש לכך את מלוא תשומת הלב. למלא את כל הפרטים, לדאוג לתמונות איכותיות וכו'. לאחר מכן, תוכלו להתחיל לקדם ולשווק את העסק.

קידום בתשלום דרך חברה חיצונית

כיום, יש לא מעט חברות שעוסקות בקידום ברשתות החברתיות, ולא – הכוונה היא לא למנהלי סושיאל מדיה שיתפעלו בעבורכם את העמודים העסקיים, אלא חברה שתסייע לכם להגדיל את כמות העוקבים בעמוד, כמות הצפיות בסרטונים וכו'. תוכלו למצוא את כל אפשרויות הקידום באתר http://youhoo.co.il/, כשמדובר על אתר שמתמקד ברשתות החברתיות הפופולאריות ביותר, ודרכו תוכלו לרכוש עוקבים, צפיות וכו'.

מתי זה טוב? בעיקרון, בכל שלב. אבל בעיקר במצבים בהם העמוד העסקי שלכם יתום מעוקבים, שיתופים, לייקים וצפיות, מה שעשוי להשפיע על המעורבות של העוקבים הקיימים שיש בעמוד, כמו גם המעורבות של עוקבים חדשים שמגיעים אליכם. רכישת עוקבים, צפיות ולייקים, תסייע לעמוד שלכם להיראות פופולארי ומזמין, וזה בהחלט עשוי להיות יתרון בתחום השיווק הדיגיטלי.

משתמשים בכל הפיצ'רים שהרשתות החברתיות מציעות לכם?

בין אם אתם מתמקדים בקידום באינסטגרם, בין אם זה קידום בטיק טוק או יוטיוב, ובין אם הקידום העיקרי שלכם מתבצע בכלל בפייסבוק – טוב לדעת ששימוש בפיצ'רים השונים של הפלטפורמה יסייע לכם להגדיל את החשיפה. למשל, אינסטגרם השיקו לאחרונה את הרילס, פיצ'ר מעולה שמעלה את החשיפה, ואף רבים מעידים כי אחרי העלאת רילס לאינסטגרם, הנתונים חיוביים והם רואים כמות גדולה יחסית של צפיות שמגיעות באופן אורגני. כמו כן, האם אתם עולים ללייבים בפייסבוק? היתרון של שידור לייב בפייסבוק, הוא שכל העוקבים של העמוד מקבלים התראה, בשונה מהעלאת פוסט או סרטון. ההתראה גורמת להם לפתוח את השידור החי ולצפות בכם – מה שמעלה את החשיפה באופן ניכר.

בשורה התחתונה? אל תוותרו על כל הפיצ'רים שהרשתות החברתיות מציעות לכם. זה בהחלט עשוי להשתלם ולסייע לכם להגדיל את החשיפה.

הורים עצמאיים: קידום ברשתות חברתיות הוא הדרך לקדם את העסק ב-2021

קבוצות פייסבוק לעצמאיים ועצמאיות

מעבר לשיווק שניתן לבצע ברשתות החברתיות, יש לא מעט קבוצות פייסבוק מעולות לעצמאים ועצמאיות, ושם תוכלו ללמוד לא מעט על שיווק דיגיטלי ברשתות חברתיות שונות. כמו כן, ישנן קבוצות שבהם עולים פוסטי פירגון. מה זה אומר? זה אומר שאתם מעלים פוסט מהעמוד העסקי שלכם לשרשור, וחברי הקבוצה מפרגנים זה לזה עם תגובות ולייקים, על מנת להעלות את החשיפה של הפוסט. שימו לב שלכל קבוצה יש חוקים משלה והנחיות שונות לפוסטים מסוג זה.

הקמת קבוצת פייסבוק ייעודית לקהל היעד של העסק שלכם

קבוצות פייסבוק עם מודל כלכלי ברור, הן דרך מצוינת לאסוף את קהל היעד שלכם למקום אחד, כשזה תלוי כמובן בנישה שבה העסק שלכם פועל. המטרה היא לא ליצור קבוצה שיווקית, אלא קבוצה שמייצרת תכנים איכותיים עבור קהל היעד. עם הזמן תצברו מוניטין, הקהל יכיר אתכם ואת העסק שלכם, ותהליך השיווק יהיה הרבה יותר פשוט. מה שכן, קחו בחשבון שניהול קבוצה כזו דורש לא מעט זמן והשקעה, החל מפילוח הקהל, דרך יצירת תכנים באופן שוטף (ולא.. אלה לא אותם תכנים שאתם מעלים בעמודים העסקיים), ועד לניהול הקבוצה וניטור תגובות לא רלוונטיות או פוגעניות.

שנסכם?

לא מעט הורים בוחרים לנהל את העסק מהבית, זאת בשל העובדה שעסק עצמאי מאפשר לשלב בין ההורות לבין העבודה. עם זאת, רבים עשויים להיתקל באתגרים במהלך שיווק העסק וגיוס לקוחות חדשים, ופה נכנס לתמונה שחקן חדש – קידום ברשתות החברתיות. את הקידום ניתן לבצע באופן עצמאי, אך במקרה הצורך, בהחלט מומלץ ורצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום.

בהצלחה.

אולי יעניין אתכם לקרוא: מי זכאי לקבל מענק עבודה?