לנהל את העסק מהבית: גם הורים יכולים לעשות את זה

הורים לילדים עם עסק עצמאי משלכם? אם ניהול העסק שלכם כולל בתוכו גם ניהול של שוטף של משרד, אתם וודאי יודעים עד כמה מדובר בדבר מה שיכול לגזול מכם הרבה מאד זמן ואנרגיה וכמובן להוריד לכם את שורת הרווח בסוף החודש. יש בינינו כאלו שאין להם אופציה אחרת ומדובר במשהו חיוני לניהול העסק, אבל מתברר (במיוחד לאחר משבר הקורונה שחידד את הדבר הזה אפילו יותר) שיש לא מעט עסקים שממש לא צריכים להתנהל בצורה כזאת ושאפשר לנהל עסק באופן מצליח ויעיל לא פחות (ולפעמים אפילו יותר) לגמרי מהבית. מעבר לכך, כאשר מדובר על הורים שצריכים לנהל את משק הבית באופן שוטף ולצורך כך צריכים מן הסתם לשהות בבית, זה משהו שבהחלט יכול להקל על הכל. אם זה משהו שעדיין לא שמעתם עליו או שבכלל לא יצא לכם לחשוב על האפשרות הזאת, חשוב לדעת שזה בהחלט אפשרי ואפילו פשוט למדי. הנה כמה נקודות למחשבה איך בדיוק עושים את זה בצורה נוחה וטובה.

הנהלת חשבונות אונליין

לא באופן מפתיע ממש, מתברר כי הנהלת החשבונות היא הפעילות המשרדית המרכזית של מרבית העסקים, ואם תבחנו לרגע את העסק שלכם באופן ספציפי תגלו שזה ככל הנראה ממש כך גם אצלכם. הנהלת חשבונות באינטרנט מאפשרת ניהול אונליין נוח של כל ההכנסות וההוצאות של העסק והתנהלות שוטפת יעילה ביותר. אגב, זה משהו ששווה לבחון גם אם אתם לא מחליטים לעבור באופן מיידי לעבודה מהבית וזה יכול להיות צעד ראשון מצוין לקראת בחינה של מהלך כזה. החברות המקצועיות בתחום יאפשרו לכם להמשיך ולעסוק בדברים החשובים כאשר את החלקים הטכניים תוכלו להשאיר להן ואפילו תחסכו כך לא מעט כסף כשהעובדים האחראים על זה כיום יוכלו להתפנות לדברים החשובים באמת.

הקימו לכם משרד קטן בבית

אם אתם הולכים על המעבר, אל תתחילו אותו לפני שיש לכם פינת עבודה מוגדרת ונוחה להתנהל בה בבית. הטעות הגדולה ביותר של מי שעושה את הצעד הזה היא לאלתר מקום עבודה ולשבת עם המחשב בסלון או בשולחן האוכל, מה שלא מאפשר יעילות אמיתית ונוחות. אתם לא חייבים לפנות חדר שלם לצורך כך ובשלב הראשון שולחן עבודה נוח עם מחשב וחיבור לאינטרנט בהחלט יעשו את העבודה.

לנהל את העסק מהבית: גם הורים יכולים לעשות את זה

מה עושים עם העובדים?

האתגר הגדול ביותר במעבר הזה הוא ככל הנראה של אלו המחזיקים בצוות עובדים במשרד. אז מה עושים איתם? ובכן, אם מדובר על אנשים שאתם סומכים עליהם ועל מוסר העבודה שלהם, שווה לבחון את האפשרות של העסקה שלהם מהבית גם כן. במרבית המקרים מגלים שהעבודה לא רק ממשיכה כהרגלה, אלא אפילו מתייעלת וזה עוד מבלי שדיברנו על החיסכון הענק עם השכירות של המשרד שפשוט מתבטלת.

שיווק וקידום

זה אולי האתגר הגדול ביותר כשעוברים לעבוד מהבית, וגם כאן יש לא מעט פתרונות מצוינים. שווה בהחלט לשקול את תחום קידום האתרים האורגני או הממומן, כשאתם צריכים לזכור שהנראות הדיגיטלית היא החשובה כעת משעברתם לעבוד מהבית ואין לכם משרד פיזי.

מה עושים אם יש פגישות או ישיבות חשובות? ובכן, יש לא מעט מקומות כמעט בכל אזור בארץ המאפשרים לשכור חללים לישיבות ופגישות באופן שעתי, ככה שלא מדובר בבעיה באמת.

לסיכום – הורים לילדים שיעברו לעבודה מהבית בהחלט יכולים להרוויח מהמהלך הזה. אם תעשו את זה כמו שצריך ובאופן מסודר זה גם לא אמור להיות מורכב כלל. בהצלחה!