דואגים לשיניים של הילדים: כל היתרונות של שימוש במברשת שיניים חשמלית

אחד האתגרים שכל הורה נתקל בו הוא הקושי לקשר בין הצחצוח עצמו לבין הנאה. דווקא באמצעות שימוש במרשת שיניים חשמלית ניתן ליצור תהליך צחצוח נכון, יסודי ואפילו מהנה. מהם היתרונות של מברשת חשמלית על פני רגילה? על כך – בסקירה הבאה.

צחצוח שיניים אצל ילדים: חשיבות עליונה לחינוך מגיל צעיר

מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות העלו כי ילדים אשר צחצחו שיניים באופן קבוע ויסודי הצליחו להפחית את הסיכוי בחייהם הבוגרים לטיפולים מורכבים ויקרים. עם זאת, כפי שכל הורה יודע, היכולת לשכנע את הילד לצחצח שיניים באופן קבוע לא פעם נתקלת בקשיים רבים שמונעים את תהליך הצחצוח ואף גורמים למתחים בתוך המשפחה. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לבצע רכישה של מברשת שיניים חשמלית המותאמת לילדים, וזאת מתוך מטרה לסגל שגרת צחצוח קבועה – ומהנה. למעשה, אחד היתרונות הבולטים של מברשות שיניים חשמליות נובע מתוך היותן מברשות נוחות שנתפסות בעבור ילדים כקלות ופשוטות, לא מעט בזכות עיצוב מקסים שקורץ מאוד לפעוטות כמו גם לילדים. נוסף לכך, מברשת שיניים חשמלית יוצרת חוויה חדשה מבחינת הצחצוח בשונה ממברשת ידנית שנתפסת לא פעם כמשעממת ובנאלית, ועל כן מדובר ביתרון מבוהק על המברשת הזו על פני מברשת ידנית. זאת ועוד, בזכות טכנולוגיות חדשות ניתן לווסת את תהליך הצחצוח באופן מבוקר כך שאם מפעילים יותר מדי כוח בפעולת הצחצוח, ישנה התרעה המתריעה מפני כך ועל כן בעבורכם כהורים תוכלו לפקח על תהליך הצחצוח כמו גם להבטיח כי הוא מתבצע בצורה יסודית. בשל כך, היכולת שלכם כהורים להפחית את החשש והרתיעה של הילדים מפני פעולת הצחצוח יכולה בהחלט להתבצע באמצעות רכישה של מברשת שיניים המיועדת לילדים, כל זאת כחלק מיצירה של שגרה שתוביל בסופו של דבר להפחתת הסיכוי לדלקות וטיפולי שיניים מורכבים.

דואגים לשיניים של הילדים: כל היתרונות של שימוש במברשת שיניים חשמלית

טכנולוגיה, מחיר ועיצוב מנצח לילדים

אם עד לפני מספר שנים המחיר של מברשת שיניים חשמלית הגיעה למאות שקלים, כיום באמצעות השוואת מחירים ניתן לרכוש מברשת במחיר נגיש לכל כיס, כאשר הדגש ברכישה צריך להיות לא רק על נוחות השימוש בעבור הילד אלא גם על הטכנולוגיה של המברשת עצמה. החברות הגדולות החלו לשווק מברשות חכמות שמאפשרות להפסיק את הצחצוח לאחר זמן קצוב כמו גם מתריעות מפני לחץ שמופעל בצורה חזקה מדי,  ועל כן מדובר ביתרון עצום בעבורכם כהורים שרוצים לספק לילדים גם מערך איכותי שדרכו ניתן יהיה לצחצח את השיניים בצורה טובה ויסודית בכל חלקי הפה. נוסף על כך, מדובר במברשות אותן ניתן לרכוש בעיצוב שקורץ מאוד לילדים.

איך ליצור שגרת צחצוח נכונה?

על מנת למנוע מכם כמו גם מהילדים תחושה של שדה קרב בכל פעם שנדרשים לבצע את פעולת הצחצוח, רצוי קודם כל להתחיל את פעולת הצחצוח החל מהשן הראשונה. עד גיל שנתיים מצחצחים את השיניים ללא משחה ולאחר מכן עוברים למשחה ייעודית לילדים. על מנת שהילדים יקשרו בין המברשת לבין הצחצוח, רצוי להדגים להם בעצמכם כיצד מצחצחים ולא לשכוח לחייך תוך כדי – כל זאת מתוך מטרה ליצור לילדים חוויה חיובית והמהנה. אם הילדים בכל זאת מראים סימני התנגדות, חשוב לשדר מולם קור רוח וסבלנות ובמידת הצורך להתייעץ עם שיננית, כך שניתן יהיה להסיר את החסמים והחששות מפני ביצוע הפעולה עצמה.  חשוב לדעת כי במקרים רבים, תחזוקה נכונה יכולה למנוע צורך בטיפולי שיניים, כך שחשוב להדריך וללמד את הילדים איך לצחצח נכון מגיל קטן.

לסיכום, מאחר שלמברשת יתרונות משמעותיים לא רק בעבור ילדים אלא גם בעבור מבוגרים, ניתן ואף רצוי להפוך את חווית הצחצוח הקבועה בבוקר ובערב לזמן איכות משפחתי, כחלק מהדאגה לבריאות השיניים של הילדים.