לא עוצרים אותם: משה, איל ורפי אדרעי פועלים בנחישות להשגת מלגות לנוער בסיכון

בחיי השגרה שלנו, כולנו נחשפים הרבה פעמים לתמונות מציאות שהיינו רוצים לשנות. למשל, אזורים בקרבת מקום המגורים שלנו שאינם מטופחים מספיק וגורמים לאווירה לא נעימה, משפחות קשות יום המתקשות לסגור את החודש, בני נוער שמגיעים מרקע קשה ומתקשים לבנות את עצמם בחיים הבוגרים, ועוד הרבה מאד סיטואציות שונות שמתקיימות מדי יום והיינו שמחים אם היינו יכולים לשנות. כל אחד מאיתנו בוחר לעשות משהו בחלקת האלוהים שלו כדי לעזור ולסייע, אך  מתברר שיש מי שלוקח את הדבר הזה למקסימום ופועל למען השכבות המוחלשות באוכלוסייה כדרך קבע. אנו רוצים להכיר לכם כעת את עמותת אחינועם שפועלת מאז הקמת למתן שוויון הזדמנויות לילדים ובני נוער מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. הסיפור שלה בהחלט מהווה השראה לכולם וזה הזמן להכיר אותה יותר לעומק.

על עמותת אחינועם

ראשית חשוב לדעת כי רפי אדרעי, איל אדרעי ואחיהם הנוסף משה אדרעי – שלושת האנשים הללו הם הלב הפועם מאחורי החזון והפעילות המבורכת של עמותת אחינועם. העמותה הוקמה במטרה לקדם שוויון הזדמנויות בתחום החינוך בחברה הישראלית כאשר הדגש כאן הוא על צעירים מאזור הפריפריה, בין אם מדובר על הפריפריה הגיאוגרפית ובין אם על פריפריה חברתית באזורים קשים גם במרכז בארץ.

איך זה עובד בדיוק? המסגרת פעילות העמותה מספקים לצעירים והצעירות הזוכים לליווי מצד העמותה מעטפת תומכת ומחבקת ומספקים את כל צרכיהם על מנת שיוכלו לקבל את אותן ההזדמנויות שמקבלים בני נוער בכל רחבי הארץ. בואו נכיר את הפעילויות השונות.

פעילויות העמותה

כילד וכנער, שאף רפי אדרעי מעמותת אחינועם להקים עמותה מתוך החוויה שהוא חווה בתקופה זו בחייו. הוא גדל למשפחה קשת יום ועל פניו כל הסיכויים להצלחה בעולם המבוגרים היו כנגדו. עם זאת הוא הצליח להפוך לאיש עסקים ממולח ואף הצטיין בשירותו הצבאי. כאשר הוא הגיע לנחלה הוא הבין שהוא רוצה לסייע לנערים ונערות שנמצאים במצב דומה לזה שהוא היה בו בעצמו בצעירותו ומתוך כך העמותה מתמקדת במספר פרויקטים חשובים ומבורכים:

תכנית ליווי ארוכת טווח לנוער בסיכון

העמותה פועלת לאתר נערים ונערות בסיכון שנפלו בין הכיסאות ושכלל אין מודעות למצבם. היא דואגת להם לליווי אישי, הן במישור הלימודי והן בהיבטים אחרים בחיים, החל מפיתוח תחומי עניין ועד לחיזוק מיומנויות חברתיות. התהליך כולל בניית עבודה אישית המותאמת למידותיהם של כל נער ונערה והליווי נעשה משלב התיכון, דרך עידוד לשירות צבאי משמעותי וסיוע במיונים ועד ללימודי תואר ראשון והשתלבות טובה בשוק העבודה.

לא עוצרים אותם: משה, איל ורפי אדרעי פועלים בנחישות להשגת מלגות לנוער בסיכון

מלגות לצעירים וצעירות חסרי יכולת כלכלית

פעמים רבות הקושי של נוער בסיכון הוא קושי כלכלי, כאשר המצב הכספי של משפחתם לא מאפשר להם להעשיר את הידע ולמצות את הפוטנציאל שלהם. מדי שנה מעניקה עמותת אחינועם עשרות מלגות לבני נוער שנמצאים בנקודה הזו בדיוק ומסייעים להם להתגבר על חסמים.

תכנית ליווי לצעירים בני העדה האתיופית

תכנית ליווי מיוחדת במינה במסגרתה מקבלים בני נוער מהעדה האתיופית מגיל 16 ומעלה ליווי בדגש על פיתוח חוסן מנטלי, יכולות מנהיגות והכנה לקראת שירות משמעותי בצה"ל. נתון מעניין במיוחד מצביע על כך כי 95 אחוזים מבני הנוער בוגרי הפרויקט השתלבו בתפקידים משמעותיים ביחידות מובחרות בצה"ל ואף המשיכו לתפקידי קצונה בהמשך דרכם.

כמובן שאלו הן פעילויות על קצה המזלג ומדובר על עמותה שפועלת בעוד מגוון מישורים לקידום נוער בסיכון. שווה בהחלט להכיר אותם אם אתם מחפשים השראה ורוצים גם אתם להעניק מעצמכם למען אחרים.