סאמר קאמפ: חוויה אחת מלא יתרונות

נדמה כי משנה לשנה, ילדים והורים רבים מזהים את הפוטנציאל החבוי במחנה הקיץ, שהרי מדובר בחוויה שנמשכת כשלושה שבועות במהלכה הילדים זוכים לחוות מגוון רחב של פעילויות וחוויות. סקרנים?

לא רק בשביל הכיף

השהות בסאמר קאמפ היא בהחלט מהנה, במהלכה הילדים פוגשים בילדים אחרים מהארץ ומהעולם, מטיילים איתם, ישנים איתם וצוברים חוויות משותפות. אך לצד כל הפעילויות המהנות, חשוב לציין שהשהות במחנה מביאה לילדים ערך לימודי חשוב במיוחד. ראשית יש להדגיש כי המחנה כולו מתנהל באנגלית, מה שמעיד על כך שהילדים ילמדו לשפר את השפה האנגלית, להבין אותה ולהכיר אותה מפעילויות יומיומיות. שהותם בארצות הברית לצד שיח שמתנהל בשפה האנגלית 24 שעות, בהחלט יעניק להם יתרונות ברכישת השפה. אם לא די בכך, במחנה ניתן להעמיק את הידע בשלל תחומי עניין (עליהם נפרט בהמשך הכתבה), כך שמלבד ההנאה, מצטרף לחוויה גם היתרון הלימודי. לפיכך, אין זה מפתיע שהורים רבים מעוניינים לרשום את ילדיהם למחנה הקיץ, ומכאן ראוי לציין שההרשמה אל סאמר קאמפ 2019 כבר החלה.

חוגי העשרה: לפתח את התחביבים

כאמור, במחנה הקיץ יש לא מעט חוגי העשרה במגוון רחב של תחומי עניין. למשל חובבי הספורט ישמחו לקחת חלק בחוגים כמו כדורגל, כדורסל, שחייה, טניס, ספורט אתגרי ובייסבול, חובבי המדעים ייהנו בחוגים כמו כימיה, ביולוגיה, ואסטרונומיה, ואפילו מי שאוהב מלאכת יד יוכל ליהנות מחוג תכשיטנות ואמנות, והרשימה עוד ארוכה. אז נכון, לומדים במחנה הקיץ אנגלית ואף חווים חוויות בלתי נשכחות, אך ההזדמנות לפתח את התחביבים האישיים של כל ילד היא בהחלט הזדמנות פז.

להכיר את העולם

פעם בשבוע, הילדים והמדריכים יוצאים לטיול ברחבי ארצות הברית, ובו הם לומדים להכיר מקומות אטרקטיביים ומשמעותיים בעולם, כמו למשל מפלי הניאגרה, ניו יורק, וושינגטון, סן פרנסיסקו ואפילו טורונטו (קנדה). הטיולים הללו בדרך כלל כוללים לינה, כך שהילדים יכולים ליהנות מטיול מהנה במיוחד. למשל הטיול למפלי הניאגרה כולל לא מעט יעדים פופולאריים בדרך, כמו גשר ריינבו, פארק שעשועים ואגמי האצבעות שעל גבול קנדה.

מלבד זאת, באחד מימי המחנה, הילדים יוכלו ליהנות מטיול שופינג ברחבי ארצות הברית, לרכוש פריטים חדשים ולחדש את ארון הבגדים שלהם לקראת השנה הקרובה.

מי רצה חברים חדשים ולא קיבל?

אחד היתרונות הבולטים במחנה הקיץ, הוא שהילדים מגיעים למחנה לבד ובסופו, הם שבים לארץ כשהכירו שלל חברים חדשים. מלבד העובדה שהילדים יוכלו להרחיב את מעגל החברים שלהם, סאמר קאמפ מעניק לילדים את האפשרות לפתח את המיומנויות החברתיות שלהם, ליצור חברויות חדשות עם ילדים מכל הארץ (ואפילו מהעולם) ולשמור עמם על קשר גם לאחר החוויה.

 

טיולים, רכישת השפה האנגלית, ביקור במקומות ייחודיים בארצות הברית וחברויות חדשות הם ללא ספק מגוון ייחודי של יתרונות שהילדים זוכים לקבל במהלך שהותם במחנה הקיץ. אין ספק שמדובר בחוויה שמומלצת לכל ילד ולו בשל מגוון היתרונות שהיא מעניקה לצד חוויה איכותית, מיוחדת ובלתי נשכחת.