אפייה עם הילדים: טיפים לאפייה מהנה במיוחד

הילדים שלנו רוצים להרגיש ממש כמו גדולים בעיקר לאחר שהם מתעסקים בגן בפלסטלינה שנראית כמו בצק, או משחקים בצעצועים שנראים כמו מוצרי אפייה קטנים. הילדים שלנו מתנסים כל הזמן בצעצועים חדשים ומשתמשים בציוד לאפייה שנועד למשחק כשהם מדמיינים את עצמם כאופים קטנים. ילדים מדמיינים עצמם מבצעים את כל הפעולות של קונדיטור מומחה. הסביבה, הסרטים והסדרות שהם רואים משפיעים על ילדים שפשוט רוצים להרגיש מיוחדים ולאפות עוגות, עוגיות, מאפים ושאר דברי מתיקה עם ההורים. אם אתם רוצים לאפות עם הילדים, זה מעולה! נועדה לכם חוויה מיוחדת במינה שתקרב בינכם לבין הילדים. אבל כיצד הופכים את המשימה להרבה יותר פשוטה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לאפות עם הילדים:

שימוש בציוד מתאים לאפיה

השתמשו בציוד מתאים לאפיה שיקל עליכם ועל הילדים בזמן ההכנות. כדאי לקנות תבניות נירוסטה בכל מיני צורות, כמו למשל בצורת לב או עיגולים ושאר צורות מסקרנות שיובילו לתוצאות מדהימות! בחרו תבניות לבראוניז או תבניות קטנות לקאפקייקס ובחרו תבניות איכותיות במגוון צורות מעניינות. כאשר אתם בוחרים תבניות וודאו כי הן מקצועיות, עשויות טפלון איכותי שלא נדבק ומאפשרות נוחות בשימוש וקלות בניקוי. חוץ מתבניות חשוב שיהיו לה יהיה לכם ציוד ואכיפה אפייה כמו חותכנים, מזלפים, כפות עץ, לקקנים, קערות ערבול, מיקסר טוב ובטוח וכל מה שצריך לאפייה בטוחה וקלה.

בחירת מתכונים קלים

כאשר אתם אופים עם ילדים כדאי לבחור מתכונים קלים ולא מסובכים וכאלה שדרושים יותר מידי מדידות והתעסקות עם כלים במטבח וזאת כדי ליצור לכם זמן איכות מושלם ביחד. כדאי לבחור עוגת שוקולד בחושה שמערבבים בקערה אחת גדולה או מאפינס שאפשר להכין בקלות. אפשר לבחור להכין 'נקניק שוקולד' קל להכנה שכל מה שצריך עבורו הם אגוזים קצוצים, ביסקוויטים מרוסקים, חמאה מומסת עם שוקולד ניילון נצמד. אפשר לבחור פשוט לקרוץ עוגיות בצורה חופשית כמו למשל עוגיות חמאה שכיף לגלגל בידיים ולהניח בתבנית. בחרו ביחד עם הילד את המתכון שגם הוא רוצה ואוהב.

אפייה עם הילדים: טיפים לאפייה מהנה במיוחד

שמרו על בטיחות במטבח

כשאתם אופים עם ילדים חשוב לשמור על בטיחות ולוודא שהילדים לא מבצעים פעולות מסוכנות שעלולות לגרום לכוויות, חתכים ופצעים. שימו לב שהמיקסר אינו מכיל סכין או אלמנטים שיכולים לפצוע את הילד והרחיקו את הילדים מהמיקסרים וסכינים תוך שאתם מוודאים שהמיקסר סגור ובטוח בהגנה על האצבעות והידיים. אל תתנו לילדים להתעסק עם גז או אש ושימו לב במה הם מתעסקים, בעיקר בפעולות של ערבול או חיתוך חומרים באופן מכני. תנו לילדים לעסוק במשימות פשוטות יחסית כמו קריצת עוגיות, לישת בצק וערבוב של שאר תערובות באופן ידני. הרחיקו אותם מכל דבר אחד חם או מסוכן.

אפו בכיף

הפכו את העבודה לכיפית ואל תתעצבנו אם הילדים מסרבים לעשות פעולות מסוימות או מתעקשים לעשות משהו מסוים. כדאי להפוך את עבודת האפייה לכיפית מבלי להתעצבן כדאי להיות אסרטיביים במידה והם מתעקשים, בוכים או נשארים אדישים. לדוגמא: במידה והילד לא מגלגל בצורה מהונדסת את העיגולים או קורץ נכון את העוגיות – תנו לו מרחב לביטוי אישי בהכנת עוגיות לפי צורות שהוא אוהב. אם הילד מתעקש להשתמש בסכין, אמרו לו שזאת העבודה שלכם ותנו לו לבחור משימה אחרת שאינה מסוכנת. אם הוא בוכה, אמרו לו שלא תרצו להמשיך לאפות עד שהוא נרגע וחוזר בשמחה לעשייה. השמיעו ברקע מוזיקה שאתם והילדים אוהבים ותוכלו לחוות יחד שעות כיפיות ומהנות. אז זה הזמן להכין את המטבח שלכם לאפייה מהנה במיוחד עם הילדים.