אומגה 3: סיבות טובות לצרוך אותו מגיל צעיר

אומגה 3 נחשב לאחד מתוספי המזון הנמכרים ביותר בעולם כמו גם בישראל, ולא בכדי. מה הופך אותו למבוקש כל כך ומדוע שווה לצרוך אותו עוד מגיל צעיר? להלן שלוש סיבות טובות למדי.

אומגה 3: תוסף תזונה המומלץ ע"י הקהילה הרפואית

אין ספק כי בעשור החולף אנו חווים פריחה ממשית בכל הקשור לתחום של תוספי תזונה, ואומגה 3 בפרט. אומגה 3 נחשב לתוסף הנמכר ביותר בישראל כמו גם בעולם וזאת בשל היותו תוסף המומלץ ע"י רופאים בעבור נשים בהיריון, נשים מניקות כמו גם מבוגרים וצעירים כאחד. מעבר להיותו תוסף תזונה ייחודי מבחינת הרכבו, רכישת תוספי אומגה 3 ניתנת לביצוע בקלות הן דרך החנויות הפיזיות המתמחות בתחום והן דרך חנויות אינטרנטיות. חשוב לציין בנקודה זו כי רכישה של אומגה 3 כמו גם השימוש בו צריך להתבצע רק לאחר קבלת ייעוץ דרך הרופא לגבי המינון הרצוי, לצורך שימוש בטוח. נוסף לכך בדקו היטב כי אתם רוכשים תוסף תזונה המאושר ע"י משרד הבריאות. מהם היתרונות של נטילת אומגה 3 מגיל צעיר?

אומגה 3 סיבות טובות לצרוך אותו מגיל צעיר-

תפקוד תקין של גוף האדם

ראשית כל, כאשר מתייחסים לאומגה 3 צריך להבין כי מדובר בשם כוללני בעבור 15 קבוצות של חומצות אמינו. החומצות הללו מסייעות לתפקיד התקין של הגוף, ולמרות החשיבות גוף האדם לא מייצר את החומצות באופן קבוע. לכן, נטילה מגיל צעיר של אומגה 3 מהווה אפשרות לקבלת מקור מצוין לאומגה 3 המצוי לרוב בדגים או מקורות צמחיים כמו זרעי צ'יה, שניתנת לשילוב בהרבה מתכונים.

שיפור תפקוד המוח

מחקרים שנערכו בארה"ב מצאו כי לאומגה 3 יכולה לסייע לשיפור תפקוד המוח, בייחוד בשל הריכוז הגבוה של קבוצת השומן DHA. בעבור ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז מדובר בתוסף משלים הנועד לעודד את תהליכי החמצון ובהתאם לכך לשפר את תפקוד השכלי בשלבים מתקדמים בתהליך ההתבגרות.

הפחתה בהופעה דלקות כמו גם סיוע בהתמודדות עם דלקות

מחקר נוסף שנערך בארה"ב לפני כשנתיים מצא כי בשל הריכוז הגבוה של החומצות ישנו סיכוי להפחתה של הופעה של דלקות כמו גם שיפור והקלה בכל הקשור להתמודדות עם דלקות כרוניות. אין מדובר בתרופת קסם אלא בתוסף תזונה בעל חשיבות משמעותית בשל הרכבו הייחודי, ובייחוד בשל העובדה כי גופנו לא מייצר בעצמו את החומצות.

לסיכום, תוסף תזונה אומגה 3 הוא תוסף תזונה מצוין המיועד הן בעבור צעירים והן בעבור מבוגרים, למגוון רחב של מטרות. מדובר בתוסף שחיוני מאוד לגופנו, ועם זאת כדאי ליטול אותו לאחר ייעוץ עם אנשי מקצוע תוך ליווי מקצועי והתאמת התוסף למטופל באופן אישי.