ללא דאגות: טיפים לשיפוץ בית עם ילדים

שיפוץ דירה עשוי להיות תהליך מורכב, שלעיתים נמשך מספר שבועות ואפילו חודשים. יש לא מעט דברים לארגן, לסדר ולתכנן – וכשיש ילדים בתמונה, התהליך הופך להרבה יותר מאתגר. איך משפצים בית עם ילדים? ריכזנו בעבורכם מספר טיפים חשובים.

בחירת אנשי המקצוע

לכל תהליך של שיפוץ או שינוי בבית, חשוב לשכור את אנשי המקצוע הטובים ביותר, כשיש לבחור את המקצועיים והאיכותיים באזורכם. תוכלו לעשות זאת באמצעות מעבר על ביקורות וחוות דעת ברשת, או המלצות של בני משפחה. כמו כן, אם אתם מתכננים שיפוץ פנימי אינטנסיבי, הכולל שבירת קירות וחלוקה מחדש של החלל, מוטב יהיה לשכור את שירותיו של קבלן גמר, שאחראי על תהליכי בניה ושיפוץ, נוסף על כך, ידאג לתווך ביניכם לבין כל אנשי המקצוע הרלוונטיים, כך שאת כל ההתנהלות תעשו מולו בלבד.

ללא דאגות טיפים לשיפוץ בית עם ילדים

להתחשב בנוחות הדיירים הקטנים

הילדים צריכים להרגיש בנוח בביתם, ולכן חשוב לקחת בחשבון שמדובר בדיירים קטנים, ויש לא מעט אלמנטים שלא נמצאים בהישג ידם (למשל פתיחת דלת המקרר או היכולת לקחת לבד כוס מים). על אילו דברים כדאי לשים דגש?

  • תאורת לילה במסדרון ובחדרי השינה. לא מעט ילדים חוששים מהחושך, ולכן מוטב לדאוג לתאורת לילה שתמוקם באזור אסטרטגי, כך שמצד אחד לא יהיה חושך מוחלט, ומצד שני, האור לא יפריע לילדים להירדם.
  • ממ"ד – אם אתם מתגוררים באזורי אש, כמו אזור הדרום ועוטף עזה, ואין לכם עדיין מקלט או ממ"ד – כדאי לקחת זאת בחשבון ולברר את עלויות בניית הממ"ד, ואת יכולת המבנה להכיל חדר מסוג זה.
  • מתלה לתיקי הגן ובית הספר – חשבו מבעוד מועד היכן תרצו למקם את התיקים של הילדים, האם זה יהיה בכניסה לבית? או שאולי בחדר השינה?
  • רהיטים קלים לניקוי – כמו ספות בגוונים כהים ומעור או עור סינטטי. חשוב לדעת כי ספות בד לא קל לנקות, ובייחוד ספות בעלות צבעים בהירים.
  • מקומות אחסון – בית בו שוהים ילדים, זקוק ללא מעט מקומות אחסון, ולכן טוב לדעת שניתן לתכנן את מקומות האחסון עוד בשלב התכנון השיפוץ, משום שניתן ליצור כוורת גבס קבועה על הקיר או נישות ייעודיות בחדר המשחקים שיסתירו את הבלגן.

נוסף על כל אלה, כדאי להתחשב בילדים במהלך עיצוב החלל. בין אם מדובר בעיצוב חדר המשחקים או בין אם זה עיצוב חדר תינוקות – קחו בחשבון את כל הצרכים והרצונות של הילדים.

זהירות ובטיחות בתום השיפוצים

בתום השיפוץ, ורגע לפני שתיכנסו לבית המשופץ, חשוב לוודא שאין ריחות לא נעימים שעשויים להוות סיכון בעבור הילדים. למשל, אם החלטתם להדביר את הבית – דאגו לעשות זאת מספר ימים לפני הכניסה לבית, וכך גם את צביעת הקירות. מלבד זאת, דאגו שלא יישארו חומרי ניקיון באזורים חשופים, וכי הכל מאוחסן היטב בארונות. נוסף על כך, וודאו שכל שקעי החשמל מחוברים היטב, וארון החשמל סגור באופן בטיחותי.

בהצלחה.