לקראת אירוע חינה: איך לשתף את הילדים באירוע?

אירוע חינה

אירוע חינה הוא אירוע מרגש בעבור כל בני המשפחה, כולל הילדים. אם אתם בדיוק מתכננים להפיק אירוע חינה ורוצים שהילדים ירגישו מעורבים בכל חלק באירוע, להלן הצעדים אותם תידרשו לבצע – עד להפקה של אירוע מושלם.

אירוע חינה בהשתתפות ילדים: כך תוכלו להפיק אירוע בלתי נשכח

אין ספק כי אירוע החינה הוא אירוע חשוב שלא נופל בחשיבתו מיום החתונה. למעשה, אם בעבר היה מדובר באירוע זניח יחסית, כיום מדובר באירוע משמעותי שמייצג לא רק את הזוגות הצעיר אלא גם את כל המשפחה. במידה ויש ילדים במשפחה, זה הזמן לשתף אותם בהכנות ואף לתת להם התייחסות מבחינת הפקת האירוע, כל זאת מתוך מטרה כי גם הם יוכלו למצוא את עצמם, ולקבל את החוויה האותנטית של החינה – בדיוק כמו המבוגרים. אז כיצד מארגנים אירוע חינה ביחד עם הילדים? להלן הצעדים:

בניית לוח השראה

בניית לוח השראה מהווה דרך מצוינת לטובת קבלת השראה לגבי העיצוב של המקום, האווירה וכמובן הקונספט עצמו. ניתן בהחלט לשתף את הילדים בתהליך ולבנות ביחד לוח השראה דרך שיטוט משותף ברשתות החברתיות או עיצוב של לוח פיזי דרך תמונות אותם ניתן להדפיס או גזירי עיתון, כל זאת מתוך מטרה כי הילדים יוכלו להרגיש שהם לוקחים חלק אמיתי בתהליך ההפקה.

הקצאה של מקומות ישיבה

בין אם מדובר באירוע חינה שנערך באולם או בבית, חשוב להקצות לילדים מראש מקומות ישיבה. שימו לב כי מקומות הישיבה של הילדים צריכים להיות ברוח האירוע ולכן אל תחששו לקשט את שולחנות הילדים עם תרבושים וסממנים של טקס החינה, כולל הפעלות לילדים כמו ערכת ציור או ערכה לצביעה של חוברות צביעה, כך שהם יוכלו להעסיק את עצמם בזמן הריקודים והארוחות.

תלבושות לילדים

חשוב לציין כי כששוכרים בגדים לחינה מרוקאית ניתן במקביל גם לבצע השכרה בעבור בגדים לילדים, כחלק בלתי נפרד מהנראות של האירוע. כידוע, אף אירוע חינה לא שלם בלי תלבושות צבעוניות ברוח העדה, ולכן אם עתידים להשתתף ילדים בדקו האם ניתן לבצע השכרה של בגדים כמו גלביות לילדים כמו גם אביזרים, כל זאת מתוך מטרה כי הילדים ישתתפו באופן פעיל בחגיגה.

פעילות לילדים

רצוי לרכוש מספר מצלמות חד פעמיות אותן ניתן יהיה לחלק לילדים, ובהתאם לכך לאפשר להם לקחת חלק פעיל דרך צילום של האורחים, הם עצמם וכמובן הזוג המאושר. מדובר באתגר מקסים בעבור הילדים שיכולים דרך המצלמה להביע את עצמם ואת היצירתיות שלהם לצד קבלת מזכרות מקסימות מיום החינה.

מוזיקה

כידוע, הזיהוי של אירוע חינה מתבצע לא פעם בזכות המוזיקה המקפיצה של העדה ממנה מגיע הזוג, בין אם מדובר בעדה המרוקאית או בעדה ההודית. אולם, מאחר ובאירוע משתתפים ילדים רצוי להתייחס במוזיקה גם אליהם ולכן בחרו בשירים שהילדים אוהבים, כמו למשל סטטיק ובן אל ואנה זק. כשהילדים רוקדים במרכז הרחבה אתם מרוויחים לא רק רקדנים קטנים אלא גם אטרקציה בפני עצמה. באירוע.

לסיכום, היכולת שלכם לשתף את הילדים באירוע המיוחד הזה תלויה אך ורק בכם. שיתוף של הילדים במסגרת ההכנות וכן הקמה של מקומות ייעודים לצד אתגרים קטנים כמו למשל צילום של האירוע או פינת הפעלה מהווה דרך מצוינת לשלב אותם, ובכך ליצור אירוע משותף ובלתי נשכח. זכרו כי מדובר באירוע חשוב גם להם, ולכן ההמלצה היא לתכנן מראש ולקחת בחשבון כי ייתכנו שינויים, בהתאם לאופי ולקונספט הנבחר בעבור אירוע חינה.