משקיעים וחוסכים: השקעות כדאיות להורים

השקעות כדאיות להורים

הורים לילדים? אנחנו בטח לא צריכים לספר לכם שהדאגה ליקרים והאהובים שלנו היא המשימה הכי חשובה שיש, ובדיוק בגלל חשוב לנו כל כך לדאוג להם לתזונה בריאה מזינה, לחיי חברה עשירים וכמובן להשכלה איכותית ככל שרק ניתן. יחד עם זאת, מריבתנו, ובעיקר אלו שלא הקפידו לחסוך כסף עוד לפני ההורות, לא חושבים לגמרי על הצורך בחיסכון כספי, כזה שישמש את הילדים בבוא מן הימים לרכישת השכלה, פתיחת עסק, חתונה או רכישת דירה או יעמוד לעזרנו במצבי חירום חלילה ועל כן לא דואגים לחסכונות או לאפיקי השקעה שיאפשרו זאת. אם גם אתם הורים לילדים שנמצאים בסיטואציה הזאת ואם חשבתם אי פעם להשקיע ולחסוך בדרכים שונות, הנה כמה אפיקים שמתאימים במיוחד להורים וששווה לשקול בהחלט.

אנרגיה סולארית

לפני שנדבר על קרנות ההשקעה והחיסכון השונות, בואו נדבר על רגע על אפיק מעניין במיוחד שצובר תאוצה בשנים האחרונות והוא התקנת הלוחות הסולאריים. האפיק הזה מתאים להורים שחיים בבית שנמצא בבעלותם ומאפשר בעצם לייצר חשמל באופן עצמאי באמצעות ניצול אנרגית השמש. כך למעשה חשבונות החשמל נחסכים לחלוטין ברוב המקרים וההשקעה הזאת מתחילה להחזיר את עצמה מהר מאד. ואם לא די בכך, במקרים מסוימים כאשר ישנו ייצור חשמל עודף, חברת החשמל תשמח לרכוש אותו מכם וכך אפשר להנות מהכנסה חודשית פסיבית מצוינת. כמובן שחשוב לבדוק אם אתם עומדים בתנאים להתקנה ותוכלו לקרוא את כל מה שצריך לדעת על לוח סולארי בנוסף ממש כאן, ככה שאין סיבה שלא לבחון את האופציה.

קרנות השתלמות ופנסיה

האם אתם יודעים היכן מתנהלת קרן הפנסיה שלכם והאם כסף מופרש באופן תקין (מאחר שמדובר בחובה על פי חוק)? האם יש לכם קרנות השתלמות המאפשרות לכם חיסכון עם תשואה יפה לאורך שנים? את הדברים האלו חשוב מאד לבדוק וכדאי לפנות אל מי שמטפל בזה במקום העבודה שלכם אם את שכירים, או לדאוג לכך בעצמכם אם אתם מנהלים עסק עצמאי. אומנם לא מדובר על השקעות מהירות וכסף זמין בעתיד הקרוב, אבל בגיל הפרישה, שזוהי גם התקופה שבה הילדים זקוקים לעזרה כלכלית, זה בהחלט יהיה קרש קפיצה נהדר.

נדל"ן

יש לכם כרגע כמה שקלים בצד? לא כדאי לתת להם לצבור אבק בעובר ושב, ואפיק השקעה אחד שבהחלט יכול להיות משתלם הוא ענף הנדל"ן. העניין עם נדל"ן הוא שמדובר על השקעות חכמות עם סיכון נמוך, ואם יש לכם אפשרות להחזיק בנכסים לשנים ארוכות, תוכלו בהחלט להנות מתשואה יפה עליהם, שלא לדבר על האפשרות שהם ישמשו כמקום מגורים לילדים בבוא מן הימים. נכון, לא כל עסקה היא משתלמת, אבל בהתאם לתקציב שלכם בהחלט שווה לעשות סקר שוק ולמצוא השקעות משתלמות עם פוטנציאל טוב בארץ ואפילו בחו"ל.

שוק ההון

למי שיש את הסבלנות לרכוש את הידע (ולפעמים גם את הכישרון והמזל), השקעות בשוק ההון זו דרך מצוינת למנף סכומי כסף נזילים ופנויים שברשותכם. אם אין לכם את הפניות או את רצון ללמוד את התחום, תמיד תוכלו לפנות לבית השקעות שיעשה זאת עבורכם. נכון, זה לא תמיד מאפשר הכנסות גבוהות כפי שהיינו רוצים, אבל אם תמצאו מקום מקצועי, בעל שם וניסיון, תוכלו בהחלט לצבור סכומי כסף לא מבוטלים.

בשורה התחתונה, בתור הורים לילדים, עלינו לסגל את ההבנה שעלינו לחסוך ולחשוב על עתידם. מכאן, רצוי לבחור אפיק השקעה אחד או שניים שיאפשר את החיסכון הזה ולדאוג לבחון אותו ולעקוב אחריו באופן קבוע. בהצלחה!