מעבר למיטת נוער הוא בדיוק הזמן לעצב מחדש – ובקלות!

 

הילדים מתבגרים והופכים אט אט לנערים ונערות עצמאיים? אין ספק כי זה מרגש לראות את זה קורה בכל שלב בחיים ובמיוחד בתקופת הביניים הזו, בה הם הופכים לאנשים מבוגרים וחשוב שאנחנו ההורים נספק להם את התמיכה המלאה על מנת שזה יקרה בצורה הנכונה והטובה ביותר. חלק חשוב מזה הוא לדאוג לשדרג ולשנות להם את סביבת המחייה בחדר שלהם כך שתתאים למתבגרים ואחד הדברים החשובים ביותר שצריך לדאוג לו הוא רכישה של מיטת נוער איכותית שגם תגרום להם להרגיש נעים יותר וגם תאפשר את התמיכה האורטופדית לה הם זקוקים בגילאים הללו. אם גם אתם נמצאים לקראת השלב הזה, אנו רוצים להסביר מדוע המועד של החלפת המיטה הוא גם הזמן המושלם לעיצוב מחדש של החדר כולו ואיך אפשר לעשות זאת בצורה אידיאלית.

ראשית – בחרו את המיטה המתאימה

בניגוד למיטות ילדים שהן פחות או יותר זהות, כשמדברים על מוצרי שינה לנוער ניתן למצוא מגוון מיטות ועל כן חשוב לבחור בסבלנות את המיטה המתאימה. אפשרות אחת היא רכישה של מיטה וחצי שבהחלט מתאימה לבני נוער ומדובר בשילוב די מנצח בין מיטה זוגית למיטת יחיד. כמו כן ניתן לרכוש מיטות מתכווננות המאפשרות התאמה מקסימלית לנער או לנערה וכן שווה לשקול רכישה של מיטה מעוצבת. אם אתם מתכננים שדרוג מראה כללי של החדר לצד רכישת המיטה, הקפידו לוודא שאתם רוכשים מיטה שאכן מתאימה לקו הכללי אליו אתם מכוונים.

הפטרו מרהיטים מיותרים

לפני שנדבר על שדרוגים שאפשר לעשות כשמחליפים מיטה לבני נוער, חשוב מאד לומר שזה הזמן הנכון לשים את הסנטימנטים בצד ולהפטר מכל רהיט או חפץ שכבר אין לו שימוש. אם זה ארגז צעצועים שמתאים יותר לילדים, אפשר לתרום אותו למי שצריך או להעביר לבני משפחה, ואם אלו פריטים עיצוביים שמתאימים לילדים כמו תמונות מסוימות או אהילים למנורות, הוציאו גם אותם ושדרגו לפריטים שמתאימים יותר לבני נוער ופחות לילדים קטנים.

צביעה של החדר

צביעת חדרים בבית זאת דרך נפלאה ליהנות משדרוג וריענון בלי הרבה מאמץ וללא הוצאה כספית מופרזת. אם אתם קונים מיטה בצבע או גוון ייחודי, שווה בהחלט לרכוש צבע לקיר שמתכתב איתם וכך ליצור מראה שלם וייחודי. זכרו כי המיטה היא אחד הרהיטים הגדולים והמרכזיים בחדר, כך שהיא בהחלט יכולה להיות זו שמכתיבה את הקו הכללי ואפשר לבחור אותה ואז להתאים את הצבע ושאר הפריטים באופן כללי אליה.

ריהוט חדש

החלפתם את המיטה? מצוין, זה הזמן לרכוש גם רהיטים חדשים במידה ושאר הרהיטים מתאימים יותר לילדים ופחות רלוונטיים למתבגרים. רצוי במיוחד לשים לב לארון הבגדים ולבדוק אם העיצוב שלו אכן מתאים לחדרי מתבגרים וכן לבחון את האפשרות של החלפת השולחן בספרייה שנוחה ומתאימה לחדרים של מתבגרים שצריכים לשבת ולהכין שיעורי בית במשך שעות רבות. זכרו כי פינת העבודה של הילדים לא בהכרח תענה על צרכים של מתבגרים, ולכן לא כדאי לוותר על השלב הזה. גם כאן חשוב מאד ללכת על קו אחיד פחות או יותר ולבחור ריהוט שמתאים במראה שלו למיטה. בחירה אקלקטית של רהיטים תיצור מראה מבולגן ולא נעים בהכרח

אל תשכחו לשתף את הילדים

לבסוף, חשוב לזכור שלמתבגרים יש כבר דעה מוצקה על סביבת המחייה שלהם ושאיפות לדברים מסוימים וזה בהחלט נכון לשתף אותם בתהליך העיצוב וכן בתהליך בחירת המיטה. זכרו שאם לא תעשו כך זה בהחלט יכול לגרום להם לתסכול ולתחושה לא נעימה במהלך השהייה בחדר. מקווים שהצלחנו לתת קצת חומר למחשבה, בהצלחה!