הודו עם הילדים: איך עושים את זה?

הודו עם הילדים

למרות התפיסה הרווחת כי הודו היא יעד למטיילים צעירים בלבד, תתפלאו לשמוע אבל מדובר ביעד מושלם וקסום למשפחות עם ילדים. שוקלים לטוס לתת היבשת עם הילדים שלכם? להלן המדריך המלא.

טסים עם הילדים להודו: כל השלבים לפני העלייה למטוס

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה מסקרנת: זוגות ומשפחות אשר בוחרים לארוז את המזוודות ואת הילדים ולטוס יחדיו לתת היבשת העצומה הלוא היא הודו. הודו היא יעד קסום שמציע למשפחות ולילדים שפע של פעילויות, אטרקציות וחוויות אולם מאחר ומדובר במדינת עולם שלישי נדרש לבצע לא מעט שלבים בדרך, עד לעלייה למטוס ולחופשה החלומית. אם אתם בדיוק מתכננים לטוס להודו עם הילדים הקטנים ומתלבטים כיצד לתכנן את הטיול בצורה הטובה ביותר, להלן הצעדים הנדרשים:

הוצאת ויזה

כל תייר זר כולל ילדים נדרש להגיע להודו עם ויזה בתוקף. תצטרכו להוציא ויזה להודו בעבורכם כמו גם לילדים, כאשר היום ניתן לבצע את הפעולה של הוצאת הוויזה דרך האינטרנט ובאופן קל ופשוט. לפני שאתם ממלאים את הפרטים חשוב לוודא כי יש ברשותכם דרכונים בתוקף וכי הילדים ואתם הצטלמתם, מאחר ואתם נדרשים להעלות תמונת פספורט עדכנית. לרוב, ניתן לקבל את הוויזה בפרק זמן קצר של עד שלושה ימי עסקים, ומיד לאחר קבלת הפרטים למייל מומלץ להדפיס עותקים ולשמור אותם בתיקייה מסודרת, ביחד עם פנקס החיסונים, ביטוח וכמובן צילומי הדרכון.

חיסונים

רצוי לתאם ביקור במרפאת מטיילים לפחות כחודש וחצי לפני הטיסה, וזאת מתוך מטרה להשלים את כל החיסונים הנדרשים לבני המשפחה. מדובר לרוב בארבעה עד חמישה חיסונים כאשר שניים מהם נדרש לבצע בשתי מנות, ולכן ישנה חשיבות לתאם את התור בפרק זמן סביר לפני הנסיעה עצמה, בייחוד אם אתם מתכננים לטוס באזור החגים. הסיבה לכך היא עומס חריג שנרשם במרפאות ועל כן נדרש לתאם את התור בעבורכם ובעבור הילדים מראש, כך שתוכלו להבטיח את מקומכם כמו גם את בריאותכם.

ביטוח

רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל היא חיונית לפני הטיסה. במידה ואחד הילדים סובל מבעיות בריאותיות חשוב לציין זאת כך שהבעיה תהיה מצוינת בפוליסה שלו, ולוודא כי במסגרת הביטוח אתם מקבלים גם כיסוי מלא בעבור אובדן כבודה ורכוש חשוב כמו למשל הטאבלט של הילדים. הקדישו את הזמן לטובת ביצוע של השוואת מחירים וקבלת הצעת מחיר משתלמת בעבור פוליסה מקיפה לכל בני המשפחה.

אריזה

מאחר ואתם טסים עם ילדים קטנים, חשוב לארוז בעבורם לא רק בגדים אלא גם צעצועים, כלי כתיבה ופעילויות שונות שיעסיקו אותם במהלך השהות ביעדים שונים אך גם בטיסה עצמה. ברחבי הרשת ניתן להוריד רשימה מסודרת של ציוד נדרש בעבורכם ובעבור הילדים מטעם הורים שמעניקים מניסיונם ובכך מונעים מכם לקחת פריטים מיותרים אותם ניתן לרכוש שם.

אטרקציות

לפני שאתם בוחרים את היעד שלכם לטיול, מומלץ מאוד להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות העוסקות בהודו עם ילדים. דרך הקבוצות ניתן לקבל מידע אודות אטרקציות והמלצות לחופשה משפחתית במגוון יעדים, כאשר היעדים המובילים נכון להיום הם גואה וצפון הודו. בגואה למשל ניתן לקחת את הילדים לאטרקציה בדמות קאייקים בלב ים או הפלגות לאיים קטנים בהם ניתן לקיים ארוחת צהרים מפנקת, ואילו בצפון הפראי ישנן אטרקציות שונות כמו ספארי גמלים, טיולי פילים, פארקים לאומיים וכן שייט על אגמים. מאחר וילדים מקבלים את החוויה בהודו באופן שונה מאשר מבוגרים, בנייה של מערך אטרקציות מאפשר לחשוף אותם לתרבות העתיקה ההודית כמו גם להיחשף ולהכיר את תת היבשת המדהימה והמרתקת הזו.

לסיכום, הטיסה להודו עם ילדים דורשת לא מעט התארגנות אך בזכות קבלת מידע דרך הרשתות החברתיות כמו גם ביצוע ההליכים הבירוקרטיים טרם הטיסה תוכלו ליצור לעצמכם ולילדים חוויה בלתי נשכחת – ורצון עז לחזור שוב ושוב, גם כאשר הילדים יהפכו  למבוגרים.