טיול ג'יפים עם הילדים: כך תתכננו חוויה בלתי נשכחת!

טיול ג'יפים

מה שנהדר בטיולי ג'יפים, זה שהם לא תמיד חייבים להיות מתוכננים (אם כי מאוד מומלץ, ובייחוד עם ילדים). יש לא מעט משפחות שיוצאות לטיולים ספונטניים, בין אם מדובר בטיולים מאורגנים ובין אם טיולים עצמאיים. אם הטיול מתוכנן לאזור מרוחק יחסית מאזור המגורים שלכם, מוטב שתתכננו אותו מבעוד מועד (ועל כך נפרט בהמשך). איך מתכננים טיול ג'יפים בלתי נשכח? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים.

טיולים מאורגנים

טיולים מאורגנים מתקיימים בכל רחבי הארץ. למעשה, יש לא מעט מסלולים נהדרים עבור ג'יפים באילת, בין אם מדובר במסלולים ארוכים של 4-5 שעות (כמו מסלול לפארק תמנע או לקניון האדום), ובין אם מדובר במסלול שאורך כשעה עד שעתיים. לרוב, מדובר בטיולים מאורגנים שכוללים איסוף מבית המלון, והם בהחלט יכולים להיות ספונטניים.

גם באזור הצפון תוכלו למצוא שלל יעדים מעולים לטיולי ג'יפים מאורגנים, כשמדובר בטיולים מודרכים ומלווים על ידי מדריכים מקצועיים. התשלום עבור הסיורים הללו כולל גם כיסוי ביטוחי, שזה בהחלט מאוד חשוב. בדרך כלל, טיולי הג'יפים יאפשרו לכם להגיע למקומות ייחודיים ולחזות בנופים מרהיבים ועוצרי נשימה, לרוב, מקומות שלא ניתן להגיע אליהם בטיול רגלי.

עבור טיולים מאורגנים יש לדאוג לכמות שתייה מספקת עבור כל משתתף (לפחות 2 ליטר לאדם ליום), חטיפים ומזון, קרם הגנה מפני השמש וכו'. כדאי לברר מראש מה כולל הטיול, משום שלעיתים הוא יכלול גם ארוחת שטח.

טיולים עצמאיים

טיולים עצמאיים אינם מתאימים לכולם, משום שההיערכות אליהם חייבת להיעשות על הצד הטוב ביותר. פה נעצור לציין שגם אם תבחרו בטיול עצמאי וגם בטיול מאורגן – תמיד טוב לצרף לחוויה משפחה וחברים, ובייחוד כשמדובר בטיול עם ילדים. אל תשכחו שמעבר לעובדה שמדובר בזמן איכות עם הילדים, זו גם חוויה משמעותית עבורם, ואם אפשר לצרף בני משפחה או חברים בני גילם, מה טוב.

טיול ג'יפים עצמאי חייב להיות מתוכנן היטב, וכדאי לכלול מגוון רחב של אטרקציות שמתאימות לגילאי הילדים, כמו מעיינות, נופים מעניינים, אתרים ארכאולוגיים, ביקור במערות עתיקות וכו'. רצוי לברר מראש אילו אטרקציות קיימות בסמוך לאזור שבו אתם מתכננים לטייל. אגב, אם מדובר בטיולי קיץ, תוכלו לשלב מסלולי מים שונים, זה מרענן ומאוד חווייתי.

כמה טיפים חשובים

  • אוכל – בין אם מדובר בטיול מאורגן ובין אם לא, חשוב לדאוג לילדים לאוכל לכל אורך הטיול. אפשר לבשל בשטח, להביא סנדוויצ'ים מוכנים או לקחת טייק אווי לפני היציאה לדרך. מה שחשוב זה שלילדים יהיה אוכל שהם אוהבים.
  • לינת שטח – עם ילדים גדולים, כדאי ואפילו מומלץ לשלב פעילות קמפינג ושינה באוהלים. במקרה כזה יש להביא עמכם אוכל עמיד (לא מוצרי חלב), כך שיהיה לכם מספיק מזון גם ביום למחרת. יש לא מעט חניוני לילה, בהם תוכלו להקים אוהלים ולחוות את חווית הקמפינג במלוא הדרה.
  • יש להתאים את זמני הטיול ללוח הזמנים של הילדים, ואם מדובר בילדים קטנים – הקפידו לשוב אל הבית או לבית המלון לפני זמן המקלחות וכיבוי האורות (כמובן בתנאי שלא מדובר בטיול הכולל לינת שטח).
  • הקפידו על כללי בטיחות במהלך הטיול. אם אתם מתכננים לבשל בשטח, דאגו שהילדים תמיד יהיו בהשגחת מבוגר (כדי למנוע כוויות), א מדובר במסלולי מים, אל תאפשרו לילדים לשחות ללא השגחה. כמו כן, אם אתם מתכננים לטייל באזורים עם צמחייה מרובה או צמחים יבשים, מצוקים או אזורים הרריים, יש להימנע ממסלולים רגליים שעשויים להיות מסוכנים.
  • ערכת עזרה ראשונה היא בגדר חובה. אל תקלו ראש בכך.
  • דאגו לתעסוקה. אמנם מדובר בטיול חווייתי שמלא באטרקציות, אך גם ילדים עלולים לאבד עניין במהלך הטיול (ובייחוד אם זה טיול ארוך), לכן מוטב לדאוג לתעסוקה עבורם, החל ממשחקים שבעל פה, דרך משחקי קריוקי בג'יפ ועד לפעילות במהלך ההפסקות היזומות.
  • ארזו את כל הציוד הנחוץ לכם לטיול, לרבות מוצרי היגיינה כמו מגבונים, ג'ל לחיטוי הידיים, מזרנים מתנפחים לקמפינג וכו'.

 

טיול מהנה!