המדריך המלא להורים: איך לעבור ריאיון עבודה בזום – למשרת הייטק נחשקת

אם גם אתם הורים לילדים, אנחנו בטוחים שכשמדובר על הקריירה והפרנסה שלכם, אתם עושים הכול כדי לדחוף את עצמכם קדימה כמה שרק אפשר. אחרי הכול, פרנסה של משק בית זה לא עניין פשוט וכדי שנעמוד בקצב חייבים לאייש משרות טובות ונחשקות באמת. מצד שני, בגלל חוסר הזמן והלחץ בחיים של כולנו, מרבית הראיונות בשוק העבודה כיום, במיוחד למשרות הייטק נחשקות הם כאלו שיערכו דווקא בזום. יכול מאד להיות שאם אתם מחפשים עבודה בענף, גם אתם תקבלו בקרוב זימון לראיון וידאו בזום. וכדי לעבור אותו בהצלחה ולהגדיל את הסיכויים שלכם לזכות בתפקיד, חשוב מאד להיערך אליו כמו שצריך. בדיוק בגלל זה אנחנו רוצים לתת כמה טיפים שיעזרו. קדימה, בואו נתחיל.

מה מחפשים בראיונות עבודה?

אז בשלב הראשון, עוד לפני שנדבר על הדרך שבה יעבור הריאיון, בואו נדבר על ראיונות באופן כללי. ראיון עבודה זה לא משהו שעושים ״על הדרך״. מי שרוצה להצליח באמת חייב להתכונן לזה כמו שצריך וזה לגמרי משהו שכדאי גם לכם לעשות. באתר דיאלוג תוכלו למצוא טיפים מעולים שיעזרו לכם להצליח וכדאי לחפש קודם כל שם מפני שזוהי חברת השמה למשרות ההייטק, הכי רלוונטי ועדכני לתחום שמעניין אתכם. כעת, הנה כמה טיפים לריאיון מוצלח בזום.

 

 

קודם כל בדיקה טכנית

אז בשלב הראשון עוד לפני שהריאיון יתחיל כדאי לעשות בדיקה טכנית מקיפה לכל הציוד שלכם. האם המחשב עובד כמו שצריך? אם זה לפטופ, האם יש לכם מספיק סוללה עבורו? האם חיבור האינטרנט יציב ולא צפויות תקלות במהלך הדרך? אם תעשו זאת מראש תמנעו מצבים לא נעימים במהלך הריאיון. נכון, זה לא שתקלה באינטרנט זה מה שיפיל אתכם, אבל זה לגמרי משהו שעלול לגרום לכם להיראות לא ממש מקצועיים ורציניים.

סביבת ריאיון

מכאן חשוב בהחלט לדאוג לסביבה שבה אתם יושבים ולמה שבעצם יראו האנשים שעומדים לראיין אתכם. חשוב מאד לזכור שהציפייה היא לסביבה מקצועית תמיד. יש סיכוי לא רע שאם תקבלו את המשרה תעבדו חלק מהזמן מהבית ואתם צריכים להראות שסביבת העבודה הביתית שלכם היא יעילה ופורה לא פחות מהסביבה המרכזית. הקפידו לסדר את החדר כמו שצריך ובעיקר את הרקע מאחוריכם. נטרלו הפרעות בדמות ילדים, טלפונים ובני/בנות זוג שנכנסים ומפריעים באמצע והקפידו על ריאיון רציף בסביבה נקייה ומסודרת.

מבט למצלמה

בריאיון פרונטלי היינו אומרים להקפיד על מבט לעיניים אל המראיינים, אבל בזום זה קצת אחרת. הפוקוס שלכם צריך להיות תמיד על המצלמה וכך האנשים שמולכם יראו שאתם איתם וירגישו את הביטחון שאתם משדרים. מתי אפשר להסתכל לכיוונים אחרים? אם הריאיון כולל מעבר על קבצים, מצגות ודברים כאלו. במקרים הללו חשוב לחלק את המבט בצורה שווה ולשמור על קשר עין ותקשורת ויזואלית עם המראיינים שלכם.

נצלו את המדיה

בחלק מן הראיונות יהיה לכם זמן חופשי לספר על עצמכם או להוסיף דברים שחשובים לכם. אם אתם כבר נמצאים מול מחשב ויכולים לשתף קבצים ומסך, שווה לגמרי להכין דברים שאתם רוצים להראות. מכתבי המלצה מבוסים בעבר, תיק עבודות שלכם, גרפים וטבלאות שהכנתם שמעידים על הניסיון שלכם בתחום וכך הלאה.

לסיכום

נכון, יש חסרונות בריאיון זום, אבל גם לא מעט יתרונות. הרעיון כאן הוא לקחת את כל היתרונות ולנצל אותם עד הסוף. אם תקפידו להתכונן לכל ריאיון שכזה כמו שצריך תגדילו משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם.