להכין קישוטים לחדר בקלי קלות!

בשנים האחרונות עיצוב חדרים DIY תופס תאוצה. כולם גילו את ההנאה בלהכין דברים חדשים, בליצור אלמנטים בדיוק כמו שאנחנו רוצים ולעצב את החדר בשלל קישוטים מעשי ידינו. אם הילדים שלכם רוצים גם הם להכין קישוטים לחדרם, אספנו עבורם כמה רעיונות פשוטים ומעניינים!

רגע, לפני שמתחילים…

לפני שנתחיל ליצור ולהכין מגוון רחב של קישוטים לחדר הילדים, כדאי לרכוש חומרים מסוגים שונים, כמו דבקים, בריסטולים צבעוניים, פייטים, כפתורים ליצירה, אבנים להדבקה, מדבקות מדליקות ועוד. לאחר שתרכשו את כל חומרי היצירה הנחוצים, תוכלו לארגן פינת יצירה ייעודית, שם הילדים יוכלו ליצור, לדמיין ולהכין עבודות יד מרשימות.

שלט לדלת

שלט הכניסה לחדר הילדים, הוא אולי אחד הפריטים החשובים להם ביותר. הוא נושא את שמם והוא למעשה מספר לכל האורחים שזוהי הכניסה לחדר האישי שלהם. בדרך כלל ילדים מאוד אוהבים ליצור את שלט הכניסה לחדרם, בייחוד בשל העובדה שהם יכולים לעצב אותו כפי שירצו. בכדי להכין שלט תצטרכו חתיכה קאפה, בלוק עץ או כל משטח יציב שניתן לעבוד עליו, כמו כן יש צורך באלמנטים שונים ליצירה, מדבקות אותיות או שבלונת אותיות וצבעים בסוג שמתאים למשטח שרכשתם (למשל לקאפה תוכלו להשתמש בצבעי גואש ואילו לעץ דווקא עדיף צבעי אקריל). תנו לילדים לעצב את השלט לדלת ככל העולה על רוחם ובתום העיצוב הדביקו דבק דו צדדי חזק בחלקו האחורי של השלט והצמידו אותו לדלת.

מעמד לתכשיטים ואביזרים מענפים

הטבע מעניק לנו כל כך הרבה אוצרות ומתנות, ואנחנו כמעט ולא משתמשים בהם. חפשו אחר ענף רחב ברחוב או בטבע והביאו אותו אל ביתכם. רצוי לצבוע את הענף בלכה או בצבע שישמור עליו לאורך זמן. חברו שני חוטים בכל אחד מקצוות הענף, בכדי שבסיום היצירה תוכלו לתלות את הענף על הקיר.

ניתן לחבר לענף ענפים קטנטנים (באמצעות דבק חזק), עליהם תוכלו להניח תכשיטים ואביזרי שיער, או לחלופין תוכלו להשאיר את הענף כמו שהוא ולהניח עליו פריטים שונים.

מעמד לעטים מחומרים ממוחזרים

כמה כיף זה להכין מעמד לעטים ועל הדרך ללמד את הילדים דבר או שניים על מחזור. אספו גלילי נייר טואלט או קופסאות שימורים ישנות. את הגלילים תוכלו לחבר האחד לשני, לצבוע בצבעי גואש, לעטר ולקשט. לאחר מכן יש להדביק את הגלילים על בריסטול מעט קשיח (זו תהיה התחתית שלהם) ולגזור לפי קווי המתאר של הגליל. את קופסאות השימורים תוכלו לעטוף בוואשי טייפ, להדביק פונפונים ולעצב באמצעות חומרי יצירה שונים. הניחו למעמד להתייבש ולאחר מכן מלאו אותו בכלי כתיבה וציוד משרדי.

לוח מודעות מעוצב

רכשו לוח שעם, צבעי גואש, אטבים קטנים ושלל חומרי יצירה שונים. את מסגרתו של לוח השעם ניתן לצבוע באמצעות צבעי גואש. כדאי למתוח חוט דק מצד לצד ולחברו על ידי שדכן גדול. על החוט תוכלו לתלות תמונות ותזכורות באמצעות אטבים קטנים. כעת עצבו את הלוח לפי רצונכם ובסיום, תלו אותו מעל שולחן הכתיבה של הילדים.

עבודות יצירה הן פעילות מהנה במיוחד! עבודות יצירה פונקציונליות המשמשות אותנו לעיצוב החדר – מהנות אפילו יותר! רכשו חומרי יצירה, סדרו לכם פינה מיוחדת וקדימה! זה הזמן לקצת DIY!